pl | en

Vincent PHO-700
Przedwzmacniacz gramofonowy

Vincent wprowadził do swojej oferty nowy model lampowego przedwzmacniacza gramofonowego — PHO-700.

Podstawą konstrukcji PHO-700 jest skomplikowany zasilacz umieszczony we własnej, oddzielnej obudowie — taki sam jak ten, którego wcześniej użyto w modelu PHO-8. Z główną jednostką łączymy go za pomocą dziewięciopinowego kabla DIN. Wartość napięcia zasilającego jest tak dobrana, aby uniknąć szmerów i przydźwięków pochodzących z sieci elektrycznej. Sekcja phono zasilana jest zatem czystym prądem, niezależnie od jakości domowej instalacji elektrycznej.

Sam „właściwy” przedwzmacniacz gramofonowy PHO-700 ma takie same wymiary, jak jego zasilacz. Wzorniczo dopasowany jest natomiast do serii „Tube Line” Vincenta, której dominantą jest okrągłe okienko z widokiem na lampę elektronową umieszczoną wewnątrz obudowy. Pracująca w konfiguracji podwójnej triody lampa 12AU7, użyta w ścieżce sygnałowej, wywiera kolosalny wpływ na brzmienie całego układu. Obrazu całości dopełniają wysokiej jakości komponenty takich marek jak Nichicon, czy Wima, które dodatkowo poprawiają parametry wzmocnienia i odstępu sygnału od szumu.

PHO-700 współpracuje zarówno z wkładkami MM, jak i MC. Przełącznik wyboru odpowiedniej wkładki znajduje się na tylnej ściance urządzenia.

Cena: 1990 zł

Źrodło: Audio System