pl | en

HiFiMAN HM-700
Przenośny odtwarzacz plików

82 gramy i 12mm audiofilskiej referencji dźwięku

HiFiMAN wprowadza na polski rynek najnowszy przenośny odtwarzacz plików audio zbudowany z myślą o osobach uprawiających sport lub inne aktywności, przy których słuchanie muzyki wymaga superlekkiego, wytrzymałego i małego odtwarzacza plików. HM-700 wyróżnia przy tym jedna cecha – skierowany jest do osób, które nie uznają kompromisów w jakości dźwięku.
HM-700 to unikatowe połączenie cech takich jak mobilność i jakość dźwięku. Stworzony przez zespół odpowiadający za skonstruowanie najlepszych i najdroższych na świecie odtwarzaczy przenośnych klasy total hi-end takich jak HM-901, HM-801, HM-802, których cena liczona jest w tysiącach dolarów, HM700 zaskakuje niską ceną, skromną wagą i genialną jakością brzmienia.

Superlekki
W przeciwieństwie do swoich droższych kuzynów uznanych na całym świecie za urządzenia absolutnie referencyjne HM-700 waży tylko 82 gramy, zaś jego grubość to 12mm. W komplecie do urządzenia producent dołącza naramiennik dedykowany dla osób, które uprawiają sport lub aktywnie spędzają dzień. Czas pracy baterii to aż 15 godzin, przy ładowaniu z portu USB nie przekraczającym 4 godzin.

Zbudowany po audiofilsku
Pomimo tego, że HM-700 jest najtańszym przenośnym playerem w ofercie HiFiMANa podzespoły elektroniczne użyte do jego budowy wykraczają poza możliwości producentów popularnych "empetrójek". Producent postawił na zaawansowaną sekcję wzmacniaczy słuchawkowych od Analog Devices, które z powodzeniem były używane w innych ponad dwukrotnie droższych modelach. Propozycja łączenia HM-700 z audiofilskim modelem RE-600 to coś więcej niż kaprys - odtwarzacz HiFiMANa dysponuje zbalansowanych gniazdem słuchawkowym 3.5mm, co pozwala uzyskać faktyczne, bardzo duże korzyści z podłączenia dokanałowych słuchawek zbalansowanych. Ponadto HM-700 napędzi dowolne przenośne słuchawki nauszne, zarówno otwarte jak i zamknięte, a także większość audiofilskich słuchawek stacjonarnych, takich jak HiFiMAN HE-300.

Analogowa góra, potężne wokale, silny bas
Efekt dodania do zaawansowanej sekcji wzmacniacza kompletu referencyjnych w swojej cenie słuchawek dokanałowych poskutkowało znakomitym brzmieniem opartym na barwnej, bogatej w detale średnicy, która generuje potężne lekko ocieplone wokale. Drugą charakterystyczną cechą HM-700 jest rewelacyjny bas – dynamiczny, silny, bardzo dobrze kontrolowany, zdolny do oddawania różnorodności barw i skali instrumentów pracujących w niskich zakresach częstotliwości. Łagodna i analogowa góra pasma bardzo dobrze uzupełnia dźwięk, dodaje mu przestrzenności i pozwala na wielogodzinne głośne odsłuchy bez grama utraty komfortu lub przyjemności.

Ceny:
- 1259 zł w zestawie ze słuchawkami HiFiMAN RE-400
- 2379 zł w zestawie ze słuchawkami HiFiMAN RE-600

Źrodło: Rafko