pl | en

Naim NAIT
Wzmacniacz zintegrowany

W tym roku firma Naim świętuje swoje 40. urodziny – powstała w 1973 roku. Jako część obchodów tej rocznicy firma zdecydowała się na odświeżenie swojej najbardziej rozpoznawalnej linii – zintegrowanych wzmacniaczy NAIT. Trzy nowe edycje wzmacniaczy w postaci NAIT 5si, NAIT XS 2 i SuperNait 2 udowadniają, że firma potrafi przebić się poprzez technologiczne bariery wprowadzając do sprzedaży znacząco ulepszone, w porównaniu do ich poprzedników, produkty.
Oryginalny wzmacniacz NAIT powstał w 1983 roku i od tego czasu właśnie w tej linii zawierało się sedno filozofii inżynierów Naima, czyli prostota, ale także skupienie wysiłków na uzyskaniu niesamowitej muzykalności – przekraczającej wszystko to, co miały do zaoferowania inne tego typu urządzenia. Nowe NAITY nie tylko kontynuują tę filozofię, ale poszerzają ją o nowe elementy.

NAIT 5si
NAIT 5si został wyposażony w lepszy zasilacz i oddaje 60 W na kanał (przy 8 Ohm). Znajdziemy w nim także nowe wyjście słuchawkowe 6,35 mm. Dzięki lepszym komponentom i na nowo opracowanej topologii NAIM 5si przewyższa wszystkie swoje dotychczasowe wersje.

NAIT XS 2
NAIT XS 2 oferuje 70 W na kanał (przy 8 Ohm) i podobnie jak NAIT 5si wyposażony jest w komponenty o wyższej specyfikacji, na nowo opracowane układy i nowe wyjście słuchawkowe 6,35 mm. NAIT XS2 wyposażono w zapożyczoną z najdroższej serii sekcję przedwzmacniacza, zintegrowaną z wysokiej klasy, pracującym w klasie A, wzmacniaczem słuchawkowym.

Nowy SuperNait 2
Także topowy NAIT, model SuperNAIT 2, ma poprawiony układ zasilający, nowe komponenty, przeprojektowaną topologię podzespołów, a także wyjście słuchawkowe 6,35 mm. Moc wyjściowa tego wzmacniacza przekracza 80 W na kanał, natomiast sekcja, pracującego w klasie A, wzmacniacza słuchawkowego klasy A oparta jest o najnowszą technikę dyskretnych stabilizatorów napięcia w zasilaniu, stosowaną w topowych komponentach tej firmy. Gniazda wejściowe są ręcznie osadzane i okablowywane, co gwarantuje ich długą żywotność, nawet przy wielokrotnym przełączaniu.

Źródło: Audio Center Poland