pl | en

Indiana Line Puro –
funkcjonalność, elegancja i neutralność brzmienia

Puro to seria włoskiej elektroniki stereo, która obejmuje dwa wzmacniacze: Puro 800, Puro 500 oraz odtwarzacz CD Puro CDP.
Puro 800
Flagowym produktem serii jest wzmacniacz Puro 800:
- przetwornik DAC z wejściem USB dla komputerów, oraz wejściami koaksjalnym i optycznym,
- przedwzmacniacz gramofonowy,
- wyjście przedwzmacniacza (tryb pracy jako przedwzmacniacz),
- wejście dla przedwzmacniacza (tryb pracy jako końcówka mocy),
- podwójny komplet wyjść głośnikowych.

Dzięki połączeniu funkcjonalności z neutralnym ale bogatym w niskie tony brzmieniem Puro 800 znakomicie sprawdzi się zarówno jako:
- klasyczny wzmacniacz stereo współpracujący z odtwarzaczem CD i gramofonem,
- wzmacniacz stereo w systemie multimedialnym opartym o pliki cyfrowe odtwarzane bezpośrednio z komputera/laptopa/tabletu,
- wysokiej klasy końcówka mocy w kinie domowym (zniekształcenia THD 0,006% przy 80% mocy nominalnej)
- multifunkcjonalny przedwzmacniacz cyfrowo-analogowy DAC.

Indiana Line seria Puro - budowa
Zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD oparto o sztywną, metalową obudowę. Wnętrze obudowy podzielono na dwie sekcje - zasilającą z transformatorem 190 W (Puro 500) lub 280 W (Puro 800) oddzieloną potężnym radiatorem.
W pełni dyskretne obwody oraz klasowe kondensatory Nichicon to pewność zrównoważonego, pełnego dźwięku. Dodatkowy atut modelu Puro 800 to wbudowany przetwornik DAC z kompletem wejść cyfrowych oraz złączem USB dla komputerów. Cechą wyróżniającą odtwarzacz CD jest napęd szczelinowy o znakomitym czasie reakcji i wysokim poziomie niezawodności.
Staranne rozmieszczenie podzespołów, maksymalne skrócenie ścieżek sygnału, precyzyjny montaż oraz duży transformator to czynniki, które pozwoliły zachować skrajnie niski poziom zniekształceń 0,006% THD przy 80% użytej mocy (dane dla modelu Puro 800).

Wszystkie urządzenia Indiana Line Puro zostały standardowo wyposażone w elegancki pilot z aluminiowym frontem odpornym na zadrapania.

Ceny detaliczne:
Wzmacniacz stereo Indiana Line Puro 500 – 2299 zł
Wzmacniacz stereo Indiana Line Puro 800 – 3499 zł
Odtwarzacz CD Indiana Line Puro CDP – 1999 zł

Indiana Line – o marce
Indiana Line to jedna z najważniejszych na włoskim rynku marek audio hi-fi z siedzibą w stolicy Piemontu - Turynie. Nazwa Indiana Line nawiązuje do dalekich korzeni marki, które sięgają lat 60-tych i współpracy amerykańską marką hi-fi - UTAH.

Zlokalizowanie przedsiębiorstwa w najbardziej industrialnej części Włoch związane jest z prężnym ekosystemem gospodarczym, który urósł wokół włoskiego przemysłu samochodowego. Bardzo dobra dostępność najlepszych na świecie studiów stylistycznych, nowoczesnych technologii, fabryk i manufaktur oraz wysoko wykwalifikowanej siły roboczej, projektantów i inżynierów to czynniki, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju marki Indiana Line.

Niemniej istotny jest specyficzny klimat Piemontu – krainy, która przez wieki była poddawna wpływom sąsiadujących krajów: Francji i Szwajcarii. „Mieszkańcy Piemontu to ludzie, którzy lubią ciężko pracować, nie oczekując zbyt wiele za swój sukces ” - podkreśla właściciel Indiana Line, Eugenio Musso - człowiek, który buduje swój sukces w branży hi-fi od blisko 40 lat. Jego starania doceniło najsłynniejsze studio stylistyczne świata – Pininfarina, z którą Eugenio Musso współpracował przez wiele lat przy produkcji luksusowych głośników hi-end do car audio. Od wielu lat przewodnim hasłem Indiana Line pozostaje „maksimum jakości dźwięku, minimum ceny”.

Źródło: Rafko