pl | en

Nowości od MingDa

Producent wzmacniaczy lampowych MingDa mając ugruntowaną już pozycję na naszym rodzimym rynku audio, przygotował wraz z dystrybutorem firmą ELEKTROPUNKT specjalną serię wzmacniaczy przeznaczoną tylko i wyłącznie na polski rynek. Jest to ukłon w stronę klientów znad Wisły którzy wyjątkowo ciepło przyjęli markę w kraju doceniając jej wyjątkową jakość.
Mowa tu o dwóch modelach z symbolicznymi końcówkami „PL” w nazwie, a mianowicie MingDa MC34-PL oraz MC88-PL. Pierwszy z wymienionych to odpowiednik bardzo popularnej „trzydziestki czwórki” z końcówką A oparty o lampy EL34 z drobnymi zmianami. Nieznacznej metamorfozie uległ wygląd zewnętrzny wzmacniacza, jednak konstrukcja pozostała zbliżona do „oryginału”. Urządzenie zostało pozbawione pilota. Pozostał natomiast autobias.
Druga propozycja to całkiem nowy projekt oparty o lampy KT88 stawiający raczej na dynamikę brzmienia. Głównym założeniem podczas konstruowania go było „odchudzenie” cenowo osławionego już modelu MC-368BSE, który wypracował sobie świetną opinię wśród użytkowników i recenzentów w całej Europie, po to by mógł dotrzeć do większej liczby klientów również tych mniej zamożnych. Kosztem obniżenia ceny zrezygnowano z pilota. Zachowany jednak automatyczny bias.
W przypadku obu nowych produktów została zachowana wysoka jakość z której słynie MingDa. Oba modele tak jak jej poprzednicy montowane są ręcznie metodą punkt do punktu ze specjalnie wyselekcjonowanych i dobranych komponentów. Zasilają je transformatory własnej produkcji wyprodukowane z hartowanej stali.

Dane techniczne:
MingDa MC34-PL
Autobias
Moc: 38 W x 2
Stosunek sygnał/szum: 90 dB
Impedancja obciążenia: 4 Ω, 8 Ω
Impedancja wejściowa: 100 KΩ
Zniekształcenia: 0,8%
Pobór mocy: 140 W
Częstotliwość: 18 Hz – 60 kHz ± 1 dB
Lampy: EL34 x 4, 12AX7 x 2, 12AU7 x 2
Waga: 22 kg

MingDa MC88-PL
Autobias
Moc: 50 W x 2 Ultralinear, 35 W x 2 Triode
Stosunek sygnał/szum: 86 dB
Impedancja obciążenia: 4 Ω, 8 Ω
Impedancja wejściowa: 100 KΩ
Zniekształcenia: 1%
Pobór mocy: 250 W
Częstotliwość: 18 Hz – 50 kHz ± 1 dB
Lampy: KT88 x 4, 6N9 x 2, 6N8 x 2
Waga: 35 kg

Źródło: ELEKTROPUNKT