pl | en

THALES
Szwajcarska doskonałość

Firma HiFiction ze Szwajcarii zajmuje się produkcją gramofonów i ramion gramofonowych, które oferowane są pod marką THALES. W ofercie znajduje się jeden gramofon TTT-Compact oraz trzy modele ramion: Thales Original, Thales AV oraz Simpilicity. Gramofon w swojej formie jest konstrukcją klasyczną. Zastosowane materiały i rozwiązania techniczne już klasyką nie są. Mamy tu np. zasilanie bateryjne, do budowy łożyska wykorzystano żeliwo sferoidalne, chassis ma budowę typu sandwich i wiele innych. Ramiona gramofonowe THALES opierają się na teorii z Twierdzenia Talesa dla okręgu. Dzięki niemu udało się skonstruować ramię radialne, którego błąd kątowy prowadzenia wkładki wynosi zaledwie tysięczne części stopnia. Precyzja z jaką wykonywane są ramiona mieści się w tolerancji 1mikrona! THALES SIMPILICITY to ramię gramofonowe o długości 9”, które można zamontować do każdego gramofonu.
Firma jest właścicielem patentu, w którym dokładnie opisano zasadę działania tego ramienia.
Zawieszenie „belki” ramienia stanowi kardan z sześcioma rubinowymi łożyskami. Ramię można zamówić w trzech kolorach i z różnym podłączeniem przewodu gramofonowego DIN, RCA lub XLR.

Cena 30 990 zł

SME M2-9R
Ramię gramofonowe

Na lipiec firma SME zapowiedziała premierę nowego ramienia. Będzie ono, podobnie jak wersja 12”, nawiązywała do klasycznej serii „3000”. Układ łożyskowania jest taki sam jak w M2-12R. Również headshell będzie zdejmowany. Rura ramienia wykonana z cienkościennej stali. Będzie to ciekawa oferta dla miłośników klasycznych wkładek SPU i nie tylko. Jak na razie cena owiana jest tajemnicą.

Źródło: RCM