pl | en

Audiovector Discreet
- pomysł, koncepcja, sposób na nowoczesne odtwarzanie muzyki

DISCREET nie jest nazwą nowej serii kolumn Audiovector.

DISCREET jest pomysłem… DISCREET jest koncepcją… DISCREET jest sposobem na nowoczesne odtwarzanie muzyki.

DISCREET to wciąż tradycyjne Audiovectory, ale bez pasywnej zwrotnicy. Zamiast niej do obudowy kolumny producent wmontował aktywne moduły zwrotnicy z kontrolą DSP, o niskich zniekształceniach, dostarczające do głośników analogowy sygnał wysokiej jakości. Do tego także bezprzewodowo - z telefonu lub z każdego przenośnego źródła, w jakości high end. Kupując DISCREET kupuje się wybrany model kolumn Audiocector fabrycznie wyposażony w aktywną elektronikę i dodatkowy hub umożliwiający komunikację z nowoczesnymi źródłami dźwięku.

System DISCREET docelowo dostępny będzie w ponad 30 modelach kolumn Audiovector, zarówno nowych jak i już używanych (w formie fabrycznego upgrade’u). Moduły wzmacniaczy będą dopasowane indywidualnie do każdego kompletu głośników, a ceny zestawu DISCREET w zależności od modelu kolumn będą zawierać się w przedziale od 4600 do 16500 zł.

Pierwsze kolumny głośnikowe, jakie powstały w 1980 roku w nowej firmie Ole Klifotha, model TRAPEZ, natychmiast odniosły sukces na rynku. Liniowa dynamika, niska kompresja - tak narodziła się unikalna technologia Audiovectora. Każdy kolejny model miał na celu poprawę dźwięku. Dzisiaj Audiovector jest marką ekskluzywną – jedną z niewielu, która nie zdecydowała się na przeniesienie produkcji do Chin. Prawie cała produkcja odbywa się wciąż w siedzibie firmy w Kopenhadze.

Sieć sprzedaży produktów Audiovectora na całym świecie jest dobierana tak, aby można było w pełni zaprezentować całą gamę kolumn głośnikowych, kładąc nacisk na unikalną koncepcję upgrade’u poszczególnych modeli. Dlatego Audiovectory można spotkać tylko w nielicznych wyspecjalizowanych salonach z odpowiednio przygotowanym personelem.

Źródło: Best – Audio