pl | en

Iriver Astell&Kern AK120
Przenośny odtwarzacz plików

Iriver Astell&Kern AK120 to najnowsza propozycja przenośnego audio koreańskiego producenta, zaprezentowana w maju podczas targów HI-END w Monachium. AK120 jest odpowiedzią na apetyt konsumentów, który po sukcesie jaki odniósł wcześniejszy model AK100 wzrósł jeszcze bardziej.

AK100 wyznaczył nowe trendy i nie inaczej jest w przypadku AK120, który okazuje się produktem jeszcze bardziej rewolucyjnym i pretenduje do klasy HI-END. Astell&Kern AK120 wyznacza nową jakość jeżeli chodzi o przenośne odtwarzacze muzyczne. Jest to jedyny na rynku przenośny odtwarzacz dual-mono, z dwoma niezależnymi torami dla prawego oraz lewego kanału, wyposażony w dwa przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson WM8740.
W rezultacie, dynamika brzmienia jest jeszcze lepsza a scena muzyczna jeszcze szersza. Realizm odtworzonej muzyki stoi na najwyższym możliwym poziomie. AK120 bez problemu zastąpi Wasz sprzęt stacjonarny a jednocześnie da Wam swobodę podróżowania z ulubioną muzyką w najwyższej możliwej jakości.

Unikatowe rozwiązania zapewniają niespotykane dotąd wrażenia, zarówno pod względem brzmienia, wizualnego efektu jak i funkcjonalności użytkowania. Doskonale wykonany korpus ze szczotkowanego aluminium zachwyca niezwykle starannym wykończeniem. Obudowa AK120 powala stylistyką, jest to z całą pewnością jeden z najlepiej wyglądających przenośnych odtwarzaczy muzycznych.

Astell&Kern AK120 wraz z dobrze dobranymi słuchawkami sprawdzi się doskonale w każdym rodzaju muzyki. Dodatkowo intuicyjny, dotykowy interfejs 5-cio stopniowego equalizera, jednym muśnięciem palca pomoże odnaleźć oczekiwane brzmienie dodając barwy słuchanej muzyce. Jakość wykonania, możliwości brzmieniowe, dotykowy wyświetlacz IPS 2,4" to niezaprzeczalne zalety AK120. Uwagę zwraca również pojemność przenośnego odtwarzacza. Wbudowana pamięć 64 GB oraz 2 dodatkowe sloty microSD obsługujące karty pamięci do 64 GB każdy, dają razem możliwość pomieszczenia 192 GB danych, to pułap nieosiągalny dotychczas dla żadnego z przenośnych urządzeń muzycznych. Cena sprzętu została ustalona w Polsce na 4500 zł brutto. W zestawie klient otrzymuje ręcznie szyty pokrowiec z najwyższej jakości włoskiej skóry.

Specyfikacja Techniczna:
Wymiary (mm): 59,2 x 89,0 x 14,0
Waga: 143 g
Wyświetlacz: 2,4" IPS Dotykowy QVGA (320x240)
Obsługiwane formaty: AIFF, ALAC, AAC, WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE, DDS
Impedancja wyjściowa: 3 Ω
Przetwornik D/A: 2 x Wolfson WM8740
Złącza: Micro USB, wejście/wyjście cyfrowe 3,5 mm, optyczny/USB DAC zewnętrzny
Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 3.0
Pamięć wbudowana: 64 GB
Pamięć zewnętrzna: 2 x slot microSD obsługa do 64 GB każdy
Bateria: 2,350 mAh 3,7V Li-Polymer
Czas pracy: 14 h

Źródło: MIP
www.iriver.pl