pl | en

ARTESANIA AUDIO
stoliki antywibracyjne w ofercie Audiofastu

W ofercie łódzkiego Audiofastu pojawiły się właśnie produkty firmy Artesania Audio. Recenzenci magazynów audiofilskich zaliczają ją do nielicznej grupy twórców high-endowych stolików pod sprzęt audio. Jose Luis Lafarga założył Artesanię w roku 1993 stawiając sobie za cel stworzenie stolików redukujących wpływ rezonansów i wibracji na brzmienie systemów audio. Zarówno wibracji wywoływanych przez sam sprzęt, jak i tych pochodzących z otoczenia zewnętrznego.

Główną część dzisiejszej oferty Artesanii stanowią dwie linie stolików: Exoteryc i tańszy, nieco uproszczony Prestige. Ich - klasyczny na pierwszy rzut oka - wygląd kryje zaawansowane i unikalne rozwiązania technologiczne. Do zewnętrznego szkieletu, wykonanego z rur o średnicy 60 mm w przypadku Exoteryc i 45 mm dla Prestige, wypełnionych specjalnie dobranymi elastomerami podwieszany jest szkielet wewnętrzny, do którego z kolei przymocowane są ramki na urządzenia audio. Szkielet wewnętrzny jest zawieszony na kolcach opierających się o nylonowe cylindry tłumiące drgania [o grubości 40 mm w przypadku stolika Exoteryc i 30 mm w przypadku Prestige]. Ich maksymalna nośność to 150 kg. Na ramkach pod sprzęt znajdują się poprzeczki o regulowanym rozstawie. Urządzenia audio stoją bezpośrednio na tłumiących wibracje stopkach przymocowanych do wspomnianych poprzeczek, w przeciwieństwie do rozwiązań innych firm, w których sprzęt stoi na swoich nóżkach na antywibracyjnych półkach. Na wyposażeniu stolików Exoteryc znajdują się ponadto krążki antywibracyjne o wadze ponad 3 kilogramy, które umieszczamy na górnej pokrywie urządzenia, co likwiduje drgania pokrywy przenoszące się na układy wewnętrzne z otoczenia. Krążki można również zakupić oddzielnie.

Korzystną cechą stolików Artesania jest możliwość ich wszechstronnej regulacji i dostosowania do własnych potrzeb. Użytkownik może dowolnie regulować wysokość zawieszenia ramek oraz szerokość i głębokość rozstawienia stopek pod sprzęt. W stolikach Exoteryc może również wypróbować działanie antywibracyjne dwóch rodzajów tych stopek [wykończonych neoprenem lub welurem]. W zestawie dostarczanym ze stolikiem Exoteryc znajdują się również dwa rodzaje podstaw pod kolce, na których stoi całość a także przewód pozwalający uziemić cały stolik. Dostępne są również opcjonalna potrójnie klejona szklana platforma gramofonowa [do postawienia na szczycie stolika].

Stoliki Artesania mają standardowo wysokość 90 lub 60 cm. Dostępne są również stoliki w podwójnym układzie tandem, układzie potrójnym oraz – opcjonalnie – stoliki o innych wysokościach. Wszystkie produkty Artesania Audio są produkowane ręcznie z zachowaniem najwyższych standardów.

Źródło: audiofast
Strona producenta: www.artesaniaaudio.com