pl | en

Cambridge Audio Minx Air100 | Minx Air200

Minx Air to rewolucyjny system bezprzewodowy, odtwarzający każdą muzykę, niezależnie od tego, skąd pochodzi – ze smartfona, z tabletu lub z komputera. Kompaktowe, bezprzewodowe systemy głośnikowe mają często ciekawą stylistykę i są wygodne w użyciu, nie zapewniają jednak dźwięku odpowiedniej jakości. Minx Air zmienia to, łącząc wieloletnie doświadczenie firmy Cambridge Audio w dziedzinie wzmacniania sygnału, obróbki sygnału cyfrowego i umiejętności budowania kolumn głośnikowych z najnowszą technologią bezprzewodowej transmisji sygnału audio. Na co się to przekłada? Dla przykładu - smartfon może leżeć w kieszeni lub możemy korzystać z tabletu, a w tym czasie ulubione utwory będą wypełniać pomieszczenie ze zdumiewającą jakością dźwięku.
Minx Air nie jest związany z jakąś określoną marką lub typem urządzenia. Wyposażony jest w technologię AirPlay firmy Apple ułatwiającą bezprzewodową transmisję sygnału z iPhone’a, iPada i programu iTunes. W odróżnieniu do większości produktów AirPlay Minx Air oferuje również technologię Bluetooth i dostęp do radia internetowego. Oznacza to, że zarówno muzykę z plików, jak tysiące internetowych stacji radiowych z całego świata możesz przesyłać bezprzewodowo i słuchać jej ze zdumiewająco wysoką jakością.

Bogactwo technologii
Większość małych, bezprzewodowych systemów głośnikowych zapewnia jedynie głośny dźwięk niskiej jakości. Z kolei potężne wzmacniacze cyfrowe umożliwiają systemowi Minx Air dostarczanie ogromnej mocy i dźwięku wysokiej klasy z małej, zgrabnej konstrukcji. Przetwarzanie sygnału cyfrowego za pomocą zaawansowanej technologii, opracowanej dla produkcji muzycznych i filmowych, pozwoliło uzyskać wyjątkowe brzmienie, teraz możliwe do uzyskania nawet z tak kompaktowej obudowy, jak w Minx Air. Efekty są naprawdę zdumiewające – otrzymujemy dźwięk, który jest głośniejszy, wyraźniejszy i pełniejszy, niż dźwięk innych systemów bezprzewodowych.
Konwertery cyfrowo-analogowe pozwalają na wydobycie maksimum szczegółów z cyfrowych plików jeszcze przed ich przetworzeniem na sygnał analogowy. Opatentowane przetworniki BMR (Balanced Mode Radiator) zapewniają szeroki, lepiej wypełniający pomieszczenie dźwięk, niż podobnej wielkości tradycyjne głośniki. Normalne przetworniki głośnikowe – jakie można znaleźć w innych systemach bezprzewodowych – generują dźwięk poruszając się w przód i w tył. Przetwornik BMR działa na zupełnie innej zasadzie, dając znacznie lepszy dźwięk niż z tradycyjnych głośników o tej średnicy.
Minx Air wyposażono w najlepszą w swojej klasie konstrukcję, wykonaną z jednego kawałka utwardzanego plastiku, specjalnie zaprojektowanego w celu wyeliminowania drgań. Minx Air 100 wypełni pomieszczenie mocą stuwatowego, cyfrowego wzmacniacza, za pomocą dwóch czterocalowych głośników BMR. Z kolei Minx Air 200 powali Cię niewiarygodną mocą dwustuwatowego, cyfrowego wzmacniacza, napędzającego dwa bliźniacze przetworniki głośnikowe o średnicy 2,2” każdy, połączone z subwooferem o średnicy 6,5”!
Słuchaj każdej muzyki, gdziekolwiek się ona znajduje…

Wysokiej jakości komponenty
Aby dostarczać najlepszy możliwy dźwięk, do sterowania opatentowanymi, wysokiej jakości przetwornikami BMR w Minx Air wykorzystano potężny wzmacniacz cyfrowy o mocy 100 W lub 200 W. Model Air 200 ma także wyjątkowy subwoofer z głośnikiem o średnicy 6,5”!
Sterowanie Minxem Air jest wyjątkowo łatwe, a to dzięki pilotowi zdalnego sterowania lub bezpłatnej aplikacji Minx Air, dostępnej na urządzenia firmy Apple oraz z systemem Android. Jeśli grasz w gry lub oglądasz filmy na laptopie, telefonie lub tablecie, wiesz dobrze, jak kiepski może być towarzyszący im dźwięk. Teraz można przesłać dźwięk do Minx Air i słyszeć wszystkie uderzenia, zderzenia i efekty ze zdumiewającą szczegółowością.
Minx Air umożliwia odtwarzanie muzyki z radia internetowego oraz źródeł Airplay i Bluetooth. Posiada nawet wejście analogowe – RCA oraz mini-jack 3,5 mm. Pozwala to podłączać poprawiać dźwięk z zewnętrznych źródeł, takich jak telewizory! Rozpoznając wszystkie te zalety brytyjskie magazyny „T3” oraz “What Hi-Fi? Sound and Vision” przyznały temu systemowi 5 gwiazdek *****.

Prosta konfiguracja
Aby ułatwić sterowanie i konfigurację systemami Minx Air firma Cambridge Audio przygotowała, pozwalający opanować je bez bólu głowy, „Przewodnik konfiguracji” oraz zestaw krótkich filmów, objaśniających cały proces. Sprawdź je na stronie www.cambridge-audio.com
W aplikacji Minx Air dodano opcję sterowania niskimi dźwiękami, pozwalającą dopasować sposób ich odtwarzania do miejsca odsłuchu. Basami można również sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania. W aplikacji tej dostępne są różne ustawienia korektora charakterystyki, umożliwiające dopasowanie brzmienia Minx Air do własnych upodobań.
Dzięki niewielkiej, estetycznej konstrukcji o wysokości jedynie 182 i 220 mm, systemy Minx Air nie rzucają się w oczy w prawie żadnym otoczeniu.

Źródło: Audio Center Poland