pl | en

Rogue Audio w Polsce

W środowisku audiofilskim wzmacniacze lampowe uchodzą często za lepsze od konstrukcji tranzystorowych. Prawidłowo zaprojektowany lampowiec jest bardziej kosztowny w produkcji od swojego tranzystorowego odpowiednika i właśnie z tego powodu technologia lampowa dostępna jest jedynie dla niewielkiej grupy entuzjastów sprzętu audio. Niewielkiej — ale jakże szczęśliwej.

Rogue Audio to najlepsze topologie układów lampowych połączone ze starannie rozplanowanymi ścieżkami elektrycznymi. Konstruktorzy skoncentrowali swoją uwagę na uzyskaniu harmonii pomiędzy torem sygnałowym, a zasilaniem, w efekcie czego powstały projekty wybitne. Nawet najbardziej wymagający audiofile zachwycać się będą nieskazitelnością nagrań odtwarzanych przez wzmacniacze Rogue Audio.

Niezrównana jakość wzmacniaczy Rouge widoczna jest już na pierwszy rzut oka, jednak nie jest to jedynie wrażenie powierzchowne. Podzespoły o bardzo wysokich tolerancjach, ścieżki drukowane z grubej miedzi oraz posrebrzane styki przełączników to tylko niektóre cechy odróżniające Rogue od konkurencji. Każdy z podzespołów jest przed montażem testowany przez wykwalifikowanego technika lub inżyniera. Wzmacniacze Rogue są ponadto konstruowane z myślą o ich długowieczności. Zastosowane w nich podzespoły elektroniczne posiadają przewidziany okres sprawności dalece wykraczający poza czas planowanego użytkowania urządzeń. Sposób obróbki chropowatych aluminiowych obudów ma na celu zwiększenie odporności na zarysowania i korozję, a frezowany panel czołowy oraz gałki są anodyzowane, dzięki czemu ich wygląd nie ulegnie w przyszłości zmianie.

Konstruktorzy Rogue Audio uważają, że naprawdę dobrze grający wzmacniacz powinien mieć odpowiednią obudowę. Od grubego panelu czołowego i gałek, aż po złocone gniazda z tyłu obudowy — wzmacniacze Rogue potrafią na wiele sposobów przemówić do audiofilskiego poczucia estetyki. Ekspresyjne wzornictwo, w którym zachowana jest równowaga pomiędzy formą a funkcjonalnością, jest owocem wyobraźni najwybitniejszych na świecie umysłów z branży wzornictwa przemysłowego. Wyszukana stylizacja oraz eleganckie linie wzmacniaczy Rogue zostały stworzone z myślą o gustach najbardziej oddanych miłośników high-endu.

Za wzmacniacze tej klasy producenci przeważnie każą sobie płacić astronomiczne kwoty. Firma Rogue Audio powstała w oparciu o przekonanie, że wspaniałe wzmacniacze da się zaprojektować, wyprodukować i sprzedawać za rozsądne pieniądze. Urządzenia Rogue oferują ponadprzeciętny stosunek ceny do jakości, a dodatkowo są w stanie stawić czoła produktom konkurencyjnym w odpowiedniej kategorii cenowej.

Misja Rogue Audio

Firma Rogue Audio projektuje i wytwarza wzmacniacze lampowe. W dzisiejszych czasach konkurencja pomiędzy producentami jest w tym segmencie urządzeń bardzo ostra, więc można się spodziewać, że na rynku utrzymają się jedynie firmy oferujące ponadprzeciętnie dobre produkty i usługi. Inżynierowie i menadżerowie zatrudnieni w Rogue Audio są w stanie sprostać tym wymaganiom. Zespół Rogue, pielęgnując w sobie pasję dla doskonałości, koncentruje się na elektronice, mechanice i inżynierii produkcji. Połączenie tych dziedzin pozwala tworzyć produkty o wyjątkowym stosunku jakości do ceny. Urządzenia Rouge Audio zawsze będą spełniać następujące trzy warunki:
– doskonałe brzmienie,
– wysoka jakość i niezawodność,
– atrakcyjny koszt zakupu.

Filozofia Rouge jest prosta — należy projektować takie wzmacniacze, które chciałoby się samemu kupić.

Cennik:
Wzmacniacze zintegrowane
Sphinx ................. 6300 zł
Cronus ................. 9900 zł
Pharaoh ............... 15 900 zł
Przedwzmacniacze
Metis Magnum ........... 6650 zł
Perseus ................ 8600 zł
Ninety-Nine ........... 12 900 zł
Athena ................ 21 500 zł
Hera II ............... 39 600 zł
Końcówki mocy, monobloki
Atlas Magnum ........... 8900 zł
Stereo 90 ............. 13 300 zł
Hydra ................. 13 300 zł
Medusa ................ 17 900 zł
M 150 ................. 21 900 zł
M 180 ................. 26 900 zł
Apollo Mono ........... 47 300 zł (para)
Przedwzmacniacze gramofonowe
Triton ................. 4300 zł
Ares ................... 8600 zł

Źródło: Audio System