pl | en

Słuchawki Onkyo ES-HF300 i ES-FC300

Japoński producent sprzętu do reprodukcji kina domowego i dźwięku stereofonicznego wkracza energicznie na rynek sprzętu mobilnego. W Las Vegas targach CES 2013 pokazane zostały cztery pary ekskluzywnych słuchawek nausznych modele: ES-HF300 i ES-FC300 i dousznych modele IE-HF300 i IE-FC300. Onkyo robi ukłon w kierunku tych klientów którzy preferują urządzenia przenośne, a znając doskonałą jakość produktów firmy skłonni będą do skorzystania z jej unikatowej oferty. Japończycy zastosowali w swych najnowszych produktach przetworniki tytanowe zapewniające wspaniałą dynamikę i szczegółowość odtwarzanego dźwięku. Obydwa modele wyposażone są w odłączane przewody zasilające.

Model Onkyo ES-HF300 wyposażony będzie w najwyższej jakości kabel zasilający, natomiast Onkyo ES-FC300 dostępny będzie w trzech kolorach z przewodem wykonanym z elastomerów w formie płaskiej, nieplączącej się taśmy. Duże 40-milimetrowe szerokopasmowe przetworniki, wykonane z tytanu, zapewnią najwyższej klasy reprodukcję średnich i wysokich tonów, natomiast unikalny system komór basowych pozwoli na odtwarzanie głębokiego solidnego i muskularnego basu.

Obudowy przetworników wykonane są z aluminium (podobnie jak gałki głośności w najdroższych amplitunerach i wzmacniaczach Onkyo), a sygnał sterujący dostarczany jest oddzielnie do każdego z nich. Model ES-HF300 oferowany będzie z przeźroczystym przewodem z miedzi beztlenowej 6N, natomiast model ES-FC300 dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych czarne słuchawki z czerwonym przewodem, białe słuchawki z białym przewodem, czarne słuchawki z czarnym przewodem.
Zapowiedziane są także dwa modele douszne IE-HF300 i IE-FC300 które wykonane będą z aluminium a wmontowany przetwornik będzie miał 14,3 mm średnicy, co zapewni im przejrzystą średnicę, dokładne i delikatne wysokie tony oraz jedwabisty głęboki bas. Model IE-HF300 posiadał będzie kable z miedzi beztlenowej 6N, natomiast model IE-HF300 dostępny będzie z nieplączącym się przewodem w trzech kolorach: czerwonym, fioletowym i białym.

Warto wspomnieć, że w fazie testów znajduje się app Onkyo dla smartfonów i tabletów dzięki któremu użytkownicy będą mogli szybko i precyzyjnie dostosować barwę właśnie odtwarzanego utworu do swojego indywidualnego gustu. Aplikacja przeznaczona jest do stosowania ze słuchawkami Onkyo dając nieograniczoną niemal wolność korygowaniu barwy tonu.

Źródło: EIC