pl | en

Uczta dla receptorów słuchowych, czyli nowy DAC w wersji mini od Audnist Inc.

Koreański producent urządzeń audio, Audinst Inc., wypuścił właśnie na rynek nowe urządzenie. DAC HUD-mini jest mobilnym i eleganckim urządzeniem kompaktowych rozmiarów, które zapewni muzyczną ucztę Hi-Fi Twoim receptorom słuchowym i to niezależnie od miejsca, w którym będziesz się aktualnie znajdował.

Nowy DAC HUD-mini firmy Audinst to proste, mobilne i eleganckie urządzenie kompaktowych rozmiarów, które jest owocem długotrwałych badań i projektowania mającego na celu stworzenie najwyższej jakości produktu, wspierającego dźwięk 24 bity/96 kHz poprzez złącze USB 2.0. Sercem urządzenia jest DAC PCM1791A. Inżynierowie firmy Audinst położyli duży nacisk na zniwelowanie zniekształceń oraz uzyskanie bardzo niskiego poziomu szumów, czego efektem jest osiągnięcie wartości 0,00003% zniekształceń typu THD+N. Udało się to osiągnąć między innymi dzięki użyciu wzmacniacza operacyjnego LME49860 firmy National Semiconductor w układzie wyjściowym.
Sekcja wzmacniacza słuchawkowego korzysta natomiast z układu scalonego dużym prądzie wyjściowym AD8397 dzięki czemu DAC w pełni obsługuje słuchawki o impedancji nawet 300 Ω. Pozostałe elementy użyte do budowy DAC-a to komponenty najwyższej jakości – potencjometr Alpsa, kondensatory WIMA w torze sygnału, rezystory Vishay Dale oraz generator zegara z kompensacją temperaturową (TCXO). Technologia plug'n'play umożliwia po prostu podłączenie urządzenia do komputera i doświadczenia dźwięku o jakości hi-fi, zarówno poprzez słuchawki jak i głośniki. Całość zamknięta jest w eleganckiej, stylowej, niewielkiej obudowie z aluminium.

Dane techniczne:

Interfejs: USB 1.1 i USB 2.0
Rozdzielczość/częstotliwość próbkowania: 16/24 bity, 44,1/48/88,2/96 kHz
Przetwornik cyfrowo-analogowy: 24 bity/192 kHz, 113 dB SNR
Impedancja słuchawek: 16~300 Ω
W pudełku znajdziemy:
• HUD-mini
• Kabel USB (typ A/B, 1,5 m)
• Kabel RCA(1,5 m)
• Instrukcję użytkownika
• Gumowe nóżki
Złącza liniowe i słuchawkowe: 2xRCA/jack i mini-jack stereo
Wyjście cyfrowe (S/PDIF): optyczne
Wspierane systemy operacyjne: Windows XP/2000/2003/Vista/Windows 7, 8, Mac OS X
Wymiary (mm): 100 x 75 x 22
Waga: 160 g

Wszystkie urządzenia marki Audinst Inc. objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancji. Sugerowana cena detaliczna Audinst HUD-mini wynosi 399 zł brutto.

Źródło: Sunnyline Computer Products Poland