pl | en

„AUDIOFIL” - prezentacje A.D. 2013

Zapraszam bardzo serdecznie na tegoroczny cykl prezentacji, które odbywać się będą w nowym miejscu – w Hotele Radisson Blue – Wrocław ul. Purkyniego 10, hotelu znajdującym się w samym centrum Wrocławia. Atuty tego miejsca, to przede wszystkim wygodny dojazd z różnych stron naszego miasta, spory nieodpłatny parking przed budynkiem ASP (w soboty i niedziele nie powinno być problemu ze znalezieniem wolnego miejsca).

Podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się pięć dwudniowych weekendowych prezentacji w następujących terminach:

09-10.03.2013
20-21.04.2013
04-05.05.2013
08-09.06.2013
05-06.10.2013


Wszystkie w sali konferencyjnej „Akademia”, znajdującej się na I piętrze, w godzinach 12.00 – 20.00. Sala ma powierzchnię około 80 m² i co szalenie ważne jest dla odsłuchu, nie ma podwieszanego sufitu. Może tym razem unikniemy przykrych wibracji kratek wentylacyjnych, które pojawiały się przy niskich częstotliwościach? W poprzednim miejscu, w sali „Berlin – Warszawa” Hotelu „Sofitel”, próbowaliśmy z tym zjawiskiem walczyć, niestety bezskutecznie. Nie pomagało wkładanie foliowych worków w kratki wentylacyjne.
Podobnie jak w poprzednich latach (na wszystkie spotkania!) wstęp jest nieodpłatny!
Tegoroczny program poszczególnych prezentacji zapowiada się szalenie interesująco. Wiele uwagi poświęcimy gramofonom analogowym. Płyty winylowe odtwarzane będą z gramofonów takich firm jak: Transrotor, Pro-Ject, Fonica. Po raz pierwszy w kraju zaprezentowana zostanie pełna oferta - cztery modele gramofonów, nowego polskiego producenta z Łodzi, nowej Foniki.

Obok tradycyjnych znakomitych odtwarzaczy CD firm: Ayon, Hegel, Wadia, muzyka cyfrowa odtwarzana będzie z odtwarzaczy pików tych producentów. Ten nowy nośnik staje się obecnie coraz bardziej popularny. Będzie zatem znakomita okazja do poznania, porównania wielu programów do zgrywania/rapowania i odtwarzania płyt.

Jedno ze spotkań poświęcimy w całości na porównanie tak modnych obecnie, nowoczesnych DAC-ów, odtwarzaczy strumieniowych sieciowych. Jednym z bohaterów tego spotkania będzie Xonar Essence One – urządzenie potentata komputerowego, firmy Asus. Zaprezentujemy je w dwóch wersjach, fabrycznej i zmodyfikowanej – z wymienionymi wzmacniaczami operacyjnymi.
Źródła analogowe i cyfrowe prezentowane będą w starannie dobranych aplikacjach lampowych, tranzystorowych z dobrze dobranymi systemami głośnikowymi.

Gospodarzem pierwszej prezentacji będzie wrocławska „Strefa Dźwięku. Zagrają dwa systemy.

SYSTEM I:
1. Gramofon Transrotor Apollon (lub Crescendo)
2. Przedwzmacniacz phono – Phasemation (japońska manufaktura)
3. Octave HP-500- przedwzmacniacz liniowy
4. Octave MRE-220- końcówki mocy
5. Kolumny Dynaudio Confidence C4 Signature
6. Odtwarzacz CD Ayon CD-3s
7. Odtwarzacz plików Ayon NW-T
8. Okablowanie SILTECH
9. Stolik Base 6

SYSTEM II:
1. Odtwarzacz CD Ayon CD-5s
2. Wzmacniacz Ayon Crossfire III
3. Gramofon Transrotor ZET 3
4. Przedwzmacniacz phono – Phasemation
5. Kolumny Avantgarde Acoustic Duo Grosso
6. Okablowanie Vovox, Acrolink, Acoustic Revive (akcesoria)
7. Stolik Base 6


Nie pozostaje mi zatem nic innego jak jeszcze raz serdecznie zaprosić Państwa na wszystkie prezentacje. Zachęcam bardzo gorąco do przynoszenia własnych nagrań (płyt winylowych, cd, dobrej jakości plików). Liczę na wiele wspaniałych wrażeń odsłuchowych!
O dokładnym programie poszczególnych spotkań dowiecie się Państwo przede wszystkim na:
www.piotrguzekimpresariat.pl,
www.klubaudiostereo.pl,
www.pik.pl.

Z audycji, a także strony internetowej: www.radioluz.pl, ze stron internetowych poszczególnych wystawców:
www.strefadzwieku.pl,
www.mojeaudio.pl,
www.fusic.pl,
www.voice.com.pl,
www.fonicamisic.com,
www.wallaudio.de

Źródło: Piotr Guzek Impresariat