pl | en

Divine Acoustics Maia - głośnik centralny

Maia to głośnik centralny, ważny element systemu kina domowego. Dopasowany wzorniczo i brzmieniowo do głośników Alya tworzy z nimi niepowtarzalny zestaw – ozdobę salonu. Dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas oglądania ulubionych filmów. W głośniku Maia zastosowano rzadkie połączenie głośnika szerokopasmowego z wysokotonowym. Brzmienie to przede wszystkim naturalność, pełnia ludzkiego głosu i czytelne dialogi.

Konfiguracja:
Głośnik Maia można zawiesić na ścianie pod wiszącym ekranem LCD. Można go także postawić na stoliku pod ekranem na gumowych stopkach, które są częścią zestawu. W systemach z projektorem, głośnik Maia można postawić pod ekranem na specjalnie przygotowanej podstawce o wysokości około 40 cm. Do zestawu 5.0 składającego się z głośnika centralnego Maia oraz czterech głośników Alya należy dodać subwoofer dobrany odpowiednio do wielkości pokoju odsłuchowego.

Głośniki i budowa:
Sercem głośnika Maia jest szerokopasmowy głośnik o średnicy 11cm, który pracuje w precyzyjnie tłumionej obudowie zamkniętej zaprojektowanej w systemie CRC design (Cabinet Resonance Control design). Obudowa wykonana jest z materiałów o różnych współczynnikach tłumienia drgań. Została przygotowana i wytłumiona specjalnie do współpracy z tym głośnikiem szerokopasmowym.

Posiada on wzmacnianą, przetłaczaną i niepowlekaną celulozową membranę o masie poniżej 6 gramów, miękkie gumowe zawieszenie i wentylowany układ magnetyczny wielkości samej membrany. Dzięki systemowi BAD (Bascet Accurate Dampening) rezonanse kosza głośnika zostały bardzo precyzyjnie dopasowane do rezonansów własnych obudowy oraz rezonansów membrany.
Efektem tych zabiegów jest możliwość przetwarzania przez głośnik szerokopasmowy 7 oktaw z bardzo niskimi zniekształceniami i wyrównanym poziomem. Głośnik potrafi także pracować przy dużych wychyleniach i wytworzyć znaczne poziomy głośności bez zniekształceń.
Przetwarzanie wysokich tonów, powyżej działania głośnika szerokopasmowego, zostało powierzone jedwabnej kopułce o średnicy 20mm napędzanej podwójnym magnesem neodymowym oraz chłodzonej ferrofluidem. Głośnik wysokotonowy także wyposażono w system BAD.

Zwrotnica:
Za „zszycie” głośników odpowiedzialna jest zwrotnica z filtrami 2. rzędu oraz układami korekcji impedancji i fazy. Filtry zostały dobrane bardzo precyzyjnie, aby uzyskać jak najbardziej naturalny przekaz oraz rozplanowanie dźwięku w przestrzeni. Zwrotnica zbudowana jest przy użyciu wysokiej klasy komponentów: wszystkie kondensatory to polipropylenowe Jantzen Audio, cewki nawinięte są drutem z miedzi beztlenowej, a rezystory są metalizowane i bezindukcyjne.
Część wysokotonowa korzysta z systemu RFpath: z toru sygnału głośnika wysokotonowego wyeliminowano rezystor, co znacząco poprawia to reprodukcję mikrodetali.
Zwrotnica posiada także system SGP (Single Ground Point): rozkład geometryczny elementów na płytce umożliwia utworzenie jednego punktu masy dla całej zwrotnicy czyli wszystkich elementów korekcyjnych i przewodów połączeniowych. Okablowanie głośnika szerokopasmowego zrealizowano skrętką Litz o przekroju 2,5 mm² z miedzi beztlenowej wysokiej czystości, a głośnik wysokotonowy otrzymuje sygnał za pośrednictwem pojedynczych lakierowanych przewodów R-core o średnicy 0,7 mm2 z miedzi beztlenowej. Gniazda przyłączeniowe są pojedyncze i pozłacane.

Wykończenia:
Alya oraz Maia dostępne są w następujących kolorach wykończenia:
Kolory podstawowe: Afrykański Heban, Dzikie Zebrano, Czarna Głębia (za dopłatą)
Na zamówienie: Macassar, Magiczne Venge, za dopłatą: Płonąca Czerwień, Chłodna Biel(z białą skórą)

Ceny:
Zestaw 5.0 (4xAlya +1xMaia)
5990 zł (w kolorach podstawowych)
6990 zł w kolorach na wysoki połysk (czarnym, czerwonym, białym)

Na głośniki udzielana jest 5-letnia gwarancja.Źródło: Divine Acoustics