pl | en

Advance Acoustic WTX-1000 - bezstratne, bezprzewodowe przesyłanie muzyki z tabletów, smartphonów lub komputera w jakości CD

Konstruktorzy Advance Acoustic od pewnego czasu sporo uwagi poświęcają przesyłowi według protokołu Bluetooth – w ofercie znajdują się już bezprzewodowe aktywne głośniki AIR 50, AIR 70 i AIR 90, oraz uniwersalny odbiornik WTX-500, który od początku tego roku znalazł wielu zwolenników.

Na fali popularności WTX-500, Advance Acoustic wprowadza udoskonaloną i poszerzoną wersję odbiornika Bluetooth – WTX 1000.

WTX-1000 oprócz wyjścia analogowego, został wyposażony również w wyjścia cyfrowe optyczne i koncentryczne, dzięki czemu można podłączyć go np. do przetwornika DAC.
WTX-1000 obsługuje między innymi formaty Apt-X, FLAC oraz ALAC, co pozwala na prawie bezstratny przekaz plików muzycznych Samo urządzenie jest kompatybilne z prawie wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami typu iPhone, iPad, iPod, Smartphone, telefonami czy komputerami posługującymi się transmisją A2DP Bluetooth. Pliki MP3 czy AAC (o prędkości mniejszej niż 350 kbit/sec) transmitowane są bez dekodowania, a co za tym idzie bez degradacji. Jeżeli dodamy do tego dynamikę na poziomie 92 dB, 16-bitową rozdzielczość i zakres częstotliwości od 10 do 22000 Hz, możemy założyć, że efekty będą co najmniej dobre.

Dodatkowym atutem WTX-1000 jest klasyczny wygląd – styliści Advance Acoustic zrezygnowali z rozwiązania zastosowanego przy WTX-500 i zaprojektowali eleganckie niewielkie „pudełko” (13 cm szerokości) z czarnego metalu, front wykończyli błyszczącą płytką sprawiającą wrażenie grubego szkła.

Cena: 890 złŹródło: Best – Audio