pl | en

Arcam FMJ A19 wzmacniacz zintegrowany

Cechy szczególne:
Wysokiej klasy wzmacniacz stereo
Wyjątkowa jakość brzmienia
Solidna, tłumiona mechanicznie konstrukcja obudowy
Wyjście słuchawkowe
Kompatybilny z urządzeniami serii R („r-Series”)
6 wejść liniowych, 1 wejście MM, 1 wejście aux

Pierwszym produktem Arcama był wzmacniacz zintegrowany o nazwie A60. W latach 70. i 80. miał niemal kultowy status, a jego bezawaryjność była legendarna – wystarczy powiedzieć, że większość ze sprzedanych wówczas egzemplarzy nadal pracuje.

Nowy zintegrowany wzmacniacz A19 to kontynuacja tej historii – to tradycja połączona ze znakomitym dźwiękiem i wyjątkową wygodą obsługi. Inżynierowie Arcama przekonani są, że to wzmacniacz stworzony dla wszystkich pokoleń słuchaczy. Gwarantuje niesamowitą przezroczystość, detaliczność i ultra-niski poziom zniekształceń. Jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują referencyjnego brzmienia przy stosunkowo niewysokiej cenie.

W najnowszym wzmacniaczu tego angielskiego producenta znajdziemy technologie stosowane do tej pory wyłącznie w topowych urządzeniach tej marki. Projekt plastyczny i brzmienie zostały na nowo zdefiniowane i zbliżyło się do tego, co można znaleźć w najwyższej półce cenowej. Skupienie się na jakości dźwięku zaowocowało wprowadzeniem do projektu „inteligentnego” zasilania, poprawiającego elastyczność pracy. Został przy tym zaprojektowany w taki sposób, aby można było zasilić z niego dwa produkty z r-Series. Wzmacniacz może dzięki temu stać się jednostką centralną dla szerokiej gamy urządzeń cyfrowych obsługiwanych przez USB i Bluetooth.

Podczas gdy świat audio staje się coraz bardziej cyfrowy, nie zapominano w Arcamie o świecie analogu. Ogromna popularność płyt winylowych zmusiła inżynierów tej firmy do wyposażenia A19 w nowy ultra-cichy przedwzmacniacz gramofonowy MM. Entuzjaści analogowego brzmienia mogą się więc cieszyć naturalnym brzmieniem ich kolekcji czarnych krążków bez potrzeby stosowania zewnętrznego przedwzmacniacza.

Wzrost sprzedaży wysokiej klasy słuchawek skłonił Arcama do podjęcia decyzji o zastosowaniu w A19 nowoczesnej sekcji wzmacniacza słuchawkowego, zdolnego napędzić dowolny model słuchawek. Kompletnie nowy układ gwarantuje poziom brzmienia, który zaskoczy nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

A19 zbudowany jest z tą samą precyzją i przy zachowaniu tych samych standardów, co pozostałe modele serii FMJ. Inżynierowie Arcama wybrali najlepsze komponenty selekcjonowane przy użyciu skrupulatnych pomiarów i przy wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia. Komponenty te zostały zaimplementowane w starannie zaprojektowanych oraz optymalnie skonfigurowanych obwodach. Układy elektroniczne A19 zamknięte są w sztywnym, aluminiowym, akustycznie wytłumionym chassis.

Urządzenie jest od podstaw zaprojektowane w Anglii i dostępne jest w czarnym kolorze.

Specyfikacja techniczna:

Moc ciągła: (20 Hz-20 kHz, przy 0,5% THD) na kanał:
dwa kanały: 50 W (8 Ω)
jeden kanał: 90 W (4 Ω)
Zniekształcenia harmoniczne: 0,003% (80% mocy, 8 Ω, 1 kHz)

WEJŚCIA

Wejście gramofonowe MM
- czułość (1 kHz): 5 mV
- impedancja wejściowa: 47 kΩ + 100 pF
- pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz (+/- 1 dB)
- stosunek sygnał/szum (50 W, 5 mV): 80 dB
- margines przesterowania (50 mV, 1kHz): 20 dB

Wejścia liniowe i AV
- czułość nominalna: 1 V
- impedancja wejściowa: 10 kΩ
- maksymalne napięcie wejściowe: 4,6 V rms
- pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz
- stosunek sygnał/szum: 105 dB

Wyjście z przedwzmacniacza
- nominalne napięcie wyjściowe: 630 mV
- impedancja wyjściowa: 230 Ω

Wyjście słuchawkowe
- maksymalny poziom wyjściowy (600 Ω): 4 V
- impedancja wyjściowa: 1 Ω
- zakres obciążenia: 16 Ω- 2 kΩ

Ogólne
- zasilanie: 220-240 V
- max. pobór mocy: 350 W
- wymiary: 432 x 275 x 85 mm
- waga: 8,5 kg

Akcesoria
- kabel zasilający
- pilot zdalnego sterowania CR108
- 2 x baterie AAA
- kabel zasilający dla urządzeń serii R

Cena: 3290 złŹródło: Audio Center Poland