pl | en

Brakujący składnik

Witam!

Od roku jestem stałym czytelnikiem magazynu HFO i bardzo wysoko oceniam jakość tego magazynu. Chciałbym skorzystać z Pańskiego doświadczenia i zwracam się z prośbą o poradę w doborze ostatniego ogniwa mojego systemu-okablowania. System składa się ze wzmacniacza i CD Yamahy serii 2000 i kolumn VA Mozart Grand.
Myślę że jest to dość popularny zestaw i wielu innych użytkowników chętnie skorzysta z Pana sugestii. Wybierając zestaw-podkreślam zestaw, starałem się kierować brzmieniem całości systemu. W moim mieście nie ma zbyt wielu sklepów z branży hi-fi ich oferta nie jest bogata że nie wspomnę o wiedzy i kulturze (szeroko pojętej) sprzedawców. Wykorzystując podróże służbowe korzystałem z ofert poznańskich i wrocławskich salonów. Często poruszany w listach do Pana problem to "jakie kolumny do jakiego zestawu", chcąc uniknąć żmudnych poszukiwań wożenia sprzętu itp. odsłuchiwałem zawsze kompletne systemy, którymi dysponowały salony. Vienny to było to! Połączenie z Yamahą było satysfakcjonujące i tak skompletowałem system. Po kilku miesiącach użytkowania zestawu z którym już się osłuchałem pora na ostatni szlif - kable. Chciałbym trochę "ożywić" górę pasma, która w VA jest specyficzna i "dopalić" bas a także, o ile to możliwe, poprawić w dynamice to, co minimalnie przytłumiła listwa Gigawatta PF-1.
Wzmacniacz z CD łączy Audioquest King Cobra, kable głośnikowe to Chord Odyssey, sieciówki hmm....brak (tzn. zwykłe kable).
Słuchałem już sieciówki Zen Acoustic El Nino - dźwięk stał się pełniejszy, ale kolumny zagrały bardziej dołem uszczuplając nieco górę pasma. Inne kable, których próbowałem - Xindak PC-03, IsoTek Premium - niewiele poprawiły w stosunku do zwykłych kabli. Planuję zacząć od kabli zasilających i proszę o Pana sugestie w przedziałach do 1000zł i do 2000 zł. Proszę o kilka propozycji, bo chciałbym na własne uszy przekonać się że w przypadku kabli drożej znaczy odczuwalnie lepiej.
Słyszałem dobre opinie o Shunyata Diamondback do odtwarzacza CD, spróbuję Artecha Thunder i Deep Breath, ale będę wdzięczny za inne propozycje. Następny krok, to zmiana kabli głośnikowych (gdy już osłucham się z zasilającymi) - tu nie mam pomysłu....Albedo? Argentum? Audioquest? Zen Audio (Epoch)?
Liczę na Pańską pomoc. Po zamianie Chorda na Hotline Blue, cytując pewnego szczypiornistę, "szału nie było..." Zakres cenowy jak wyżej. Na koniec interkonekt. Czy uważa Pan że warto go zmienić i na co?

Pozdrawiam
MarekWitam!

Myśląc o kablach też trzeba myśleć kategoriami zestawu. Dlatego wymiana poszczególnych elementów to zawsze będzie łatanie jakiś dziur. Sugerowałbym więc wypożyczyć całe komplety i je posłuchać u siebie w domu. Patrząc na pana wymagania i system postawiłbym na dwa: Furutecha i Chorda. Nie podaję modeli, bo im drożej, tym lepiej, ale najlepiej w tej samej linii. Proszę wypróbować Furutecha – to może być to, czego pan szuka. Jeśli okaże się za mało zadziorny, to po prostu Chord. Będzie dobrze…

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła