pl | en

Co do Harpii?

Witam,

Jestem w posiadaniu kolumn firmy Harpia Acoustics, które kiedyś grały u Pana w redakcji. To model podstawkowy, który chyba nawet nie ma swojej oficjalnej nazwy. Zmieniłem pokój, w którym teraz stoi sprzęt na mniejszy (3x4m=12m2) i komuny muszą niestety stać po obu stronach biurka w rogach pokoju. Grają one ze wzmacniaczem Prima Luna Prologue One oraz analogowo grającym dakiem North Star Design + Off Ramp I2S. Przez to ze, coraz więcej słucham muzyki rockowej i przez nie najszczęśliwsze ustawienie sprzętu (o poprawnej scenie i przestrzeni w zasadzie chyba musze zapomnieć), noszę się z zamiarem wymiany wzmacniacza na Naim XS - co Pan myśli o takiej wymianie, czy przy takim ustawieniu lepszym zestawieniem będą te Harpie z Naim'em? Proszę o radę.

BartekPanie Bartku!

Wiem, że konstruktor Harpii projektował je i odsłuchiwał z tranzystorami. Chociaż jego kolumny grają też znakomicie z lampami, to w przypadku, kiedy potrzebna jest dyscyplina i dynamika, szczególnie z podstawek, trzeba dołożyć do pieca. Naim jest dobrym pomysłem. To szybkie i mocne urządzenie. Trochę tylko obawiałbym się wyciągnięcia góry na wierzch, a tej w Harpiach nie brakuje. Tyle, że może DAC NSD gra łagodnie i powinien to zniwelować.
Ale może znacznie bezpieczniej, a też super, byłoby wypróbowanie jakiegoś Cyrusa? Da to panu łatwą drogę apgrejdu i świetny dźwięk – proszę wypróbować ten trop najpierw.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła