pl | en

Wybór CD do 10 000 zł

Witam Szanowną Redakcję !

Przejdę od razu do sedna. Zastanawiam się, jaki odtwarzacz dobrać do mojego sytemu. Mam swoje typy. Wiem, że czeka mnie trochę odsłuchów, ale zanim przystąpię do konkretnych działań chciałem zasięgnąć Waszej opinii.
Mój system składa się z:
1) kolumny - Vienna Acoustic Bethoven Grand Concert,
2) wzmacniacz - Musical Fidelity KW 500,
3) interconect - Tara Labs Air One seria II,
4) kable głośnikowe - Tara Labs Air 2,
5) listwa - Enerr Power Station Ultra,
6) sieciówki Enerr Deep Balck ( CD ) i Enerr EUPHORIA Animus z odpowiednim wtykiem IEC Furutech (WZ).

Słucham różnej muzyki z naciskiem na rock progresywny, ale lubię też małe składy z muzyką akustyczną i piękną linią wokalną. Lubię brzmienie dynamiczne z dobrze wypełnioną średnicą i mocnym basem. Cenię szczegółowość i przejrzystość w średnicy, ale nie kosztem muzykalności. Pragnę kupić CD, które ma ,,duszę”, gra finezyjnie z uczuciem, a zarazem dynamicznie. Góra pasma czytelna tak, by wybrzmienie talerzy można było śledzić bardzo dokładnie.

Moje typy:
1) Ayon CD1S
2) Naim 5X + zasilacz
3) Musical Fidelity A 5.5
4) Yamaha 2000
5) Cambridge Audio 840
6) Musical Fidelity A1

Proszę o odpowiedź.

Pozdr. -
Marcin


Panie Marcinie

Z wymienionych przez Pana odtwarzaczy nie znam Musicala – słyszałem tylko wersję A5. Odpowiem krótko – najlepszy byłby Ayon lub Naim. W rocku nie potrzeba wielkiej analityczności, a raczej więcej plastyki, a nawet cienia ciepła. To dla Ayon i Naim. Myślę, że warto by się było skupić na tych dwóch urządzeniach. Obydwa są godziwe i obydwa są naprawdę na długo. Ayon jest bardziej dynamiczny, ma mocniejszy bas, za to Naim go lepiej kontroluje. Wybrać musi Pan samodzielnie.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła