pl | en

Rotel, B&W ...ale jakie teraz kolumny?

Witam serdecznie!

Prosiłem Pana kiedyś o doradzenie w sprawie kolumn do Accu E-450 i DP-500. Stanęło na Spendorach A6 (nasza korespondencja poniżej). Po zakupie i podłączeniu ich w domku okazało się, że mają jak dla mnie za mały bas i troszkę dynamikę.. Doradził mi Pan wtedy Harpie... Próbowałem sprzedać do tej pory Spendory i się nie udało na całe moje szczęście :))) Otóż wczorajszym popołudniem (długo nosiłem się z tym zamiarem) postanowiłem dać im jeszcze jedną szansę ! Skłonił mnie do tego odtwarzacz. Jak kupowałem A6, to miał wtedy niecałe 2 miesiące grania za sobą (około 100 godzin) - jak się okazało to stanowczo za mało. Z czasem coraz ładniej grał mój sprzęcik, szczególnie na basie ale w ogóle pod względem detaliczności i ... dźwięk robił się taki bardziej "żywy". I właśnie wczoraj mnie oświeciło, że musiał rozegrać się mój transport.
Podłączyłem A6 i Panie Wojtku - do teraz jestem pod wrażeniem jak one grają - jako ogół, ale przede wszystkim w stosunku do marca, jak je wtedy usłyszałem. REWELACJA !!!
Słuchałem pół nocy muzyki i jestem strasznie zadowolony! Dzisiaj przed pracą je już ustawiłem i nie mam zamiaru absolutnie się ich pozbywać :-) Powiem tylko na koniec żeby nie zawracać głowy, że wyznaję oczywiście zasadę wygrzewania sprzętu, ale w życiu nie przypuszczałem, że może być aż taka różnica! Bardzo dziękuję za wszystko - przede wszystkim za cierpliwość, co do mojej osoby. Teraz już wiem, że mam normalne pomieszczenie i Spendoru w zupełności je nagłaśniają. Amstaffy - pompowałyby pewnie za dużo basu.

Jednym słowem strasznie się cieszę, bo w końcu we własnym domu usłyszałem w miarę dobrze muzykę - dzięki Panu oczywiście.

Jeszcze pozostało mi okablowanie i zasilanie. Jeśli będę mógł to poproszę Pana o doradzenie w tej sprawie... Teraz muszę się troszkę odkuć finansowo - wiadomo teraz ciężkie czasy - jeszcze żonka wymyśliła zmianę samochody :( Ale jak się kocha, to się ustępuję :)

Łukasz Górecki
Żywiec


Witam

Uff... To mi ulżyło, bo prawdę mówiąc nie widziałem w Pana systemie błędu, a nie grało... Super, że wszystko jest OK, Spendory to fantastyczne kolumny - zrresztą już Pan wie :)

Jeśli chodzi o kable, to najlepiej Furutech Evolution, ale całość, łącznie z sieciówkami. Jeśli wyżej, to wyższy Furutech. Ale myślę, że EVO wystarczy...

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła