pl | en

TRZY PYTANIA

Witam serdecznie!

Panie Wojtku mam trzy niezależne pytania.
1.Na ile PRO-JECT HEAD BOX MkII poprawi brzmienie słuchawek Sennheiser HD 497? Obecnie zasilane są ze wzmacniacza NAD 325BEE lub jakiś inny ciekawy pomysł na preamplifikację w podobnej cenie.
2.Jaki przedwzmacniacz do słuchawek DENON AH-D2000? W tym przypadku chodzi o szczególne dopasowanie tych dwóch elementów, ponieważ będą pracowały z różnymi źródłami.
3.Tajemnicą poliszynela jest iż na łamach „HIGH Fidelity” pewne marki się nie pojawiają. Ciekawi mnie jednak, co myśli Pan o kolumnach głośnikowych HECO, zwłaszcza z serii CELAN? Sprawa zaintrygowała mnie o tyle, że po wprowadzeniu serii CELAN XT model CELAN 700 na przykład można kupić już za niespełna 4000 PLN zamiast regularnych niemalże 6000 PLN!!! Różnica kolosalna (przynajmniej na tym poziomie cenowym). Wiem, że wartość postrzegana tych kolumn (chodzi o całą serię) jest bardzo duża, miałem możliwość zobaczyć, ale JEDYNIE zobaczyć model CELAN 300. Być może wie Pan coś na temat dźwięku modelu 500 lub 700, czy warto wybierać się na odsłuch, czy może lepiej sobie odpuścić i szukać gdzie indziej? Proszę na razie nie łączyć tego z żadnym systemem. Jedyną stałą w tym przypadku jest pokój o powierzchni nieco ponad 25m2 z jedną ścianą otwartą na mniejsze pomieszczenie. Moich pytań proszę nie łączyć ze sobą, dotyczą one trzech niezależnych spraw.

Dziękuję i pozdrawiam.
D.S.


Witam

1. Myślę, że w tym przypadku poprawa nie będzie tak duża, jak by Pan tego mógł oczekiwać. NAD ma fajne wyjście słuchawkowe i w tym przypadku poprawa nie będzie duża. Dopiero przejście na coś w rodzaju Edgara PH-1 da poprawę. Lepiej dozbierać trochę pieniędzy, albo kupić lepsze słuchawki. I dopiero wtedy Phono Box pokaże coś więcej.

2. Nie wiem, o jakie pieniądze chodzi. Najlepszy byłby Leben CS300 w roli wzmacniacza słuchawkowego. Jeśli nie, to warto się zainteresować wzmacniaczem firmy Naim – robią bardzo fajny wzmacniaczyk słuchawkowy z zewnętrznym zasilaczem.

3. Polityka HF w sprawie testowania jest prosta - testujemy wszystkie ciekawe produkty, jeślui tylko dystrybutorzy są tym zainteresowani. Dystrybutorzy Heco, JmLaba itp. nie są zainteresowani współpracą z nami i nie chcą nam nic przysyłać, dlatego nie testujemy ich produktów. I niestety Heco nie słyszałem od bardzo dawna...

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła