pl | en

Rotel, B&W ...ale jakie teraz kolumny?

Dzień dobry!

Szanowny Panie Wojtku .... ...dzisiaj piszę tego maila, żeby oznajmić i podziękować, że dzięki Pana sugestii udało mi się osiągnąć to, czego brakowało mi wcześniej w moim zestawie audio i to jak na razie bez zakupu dodatkowej końcówki mocy i dodatkowych kabli. Zgrzeszyłem i to bardzo, ponieważ kupiłem używane kolumny Audio Physic Virgo II za więcej niż miałem przeznaczone na zakup (5kzł), ale warto było, bo grają świetnie i nawet wyglądają tak, że żonka je zaakceptowała. Kabelek Oyaide nie pasuje już do tej konfiguracji (bo robi swoje, czyli "ogranicza" wysokie pasmo) i powrócił do pudełka, a jego miejsce zajął wcześniej kupiony AudioQuest Copperhead 2x0,5 m, bo gra z tymi kolumnami lepiej. Kolega przyniósł do mnie interkonekt Tara Labs Air 1 i powiem szczerze, że nie wierzyłem, że mój "niepozorny" Rotel (RA-04 i RCD-06) potrafi tak zagrać. Więc niestety w przyszłości będę musiał zakupić co najmniej taki sam interkonekt... no chyba, że Pan ma jeszcze jakiś lepszy pomysł na IC do obecnego mojego zestawu (oczywiście w ramach oszczędności zakup będzie tylko "z drugiej ręki"). I dodatkowo mam jeszcze pytanie od mojego kolegi, który to on właśnie mnie zaraził słuchaniem muzyki na innym poziomie. Pytanie dodatkowe brzmi: Jaki odtwarzacz CD będzie bardziej właściwy do wzmacniacza Mc Intosh MA 6850 (kolumny Audio Pudio Physic Avanti I): KRELL - KAV 280 CD czy Linn IKEMI?

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz
dziękuje za poświęcony mi czas.
Krzysztof


Panie Krzyśku!

Cieszę się, że jakoś się udało. Jak Pan widzi z kablami nie ma jasnych odpowiedzi i trzeba i tak decydować o tym na podstawie tego, co słychać w systemie. Myślę więc, że Tara będzie optymalna. Równie dobry może się okazać Chord Indigo Plus.

Co do zestawu, to lepszy byłby Linn, ale lepiej kupić coś innego. Z drugiej ręki idealny będzie Accuphase DP-78, a nowy Ayon CD-2. To naprawdę super urządzenia, które pozwolą makowi (piękny klasyk!) pokazać naprawdę wiele. Linn i Krell mogą się okazać nieco za suche.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła