pl | en

Jaki wzmacniacz lampowy?

Witam Panie Wojtku!

Miałem już kiedyś przyjemność korespondować z Panem w sprawie interkonektów do gramofonu analogowego. I muszę jeszcze raz podziękować za podsunięte rozwiązanie, bo jestem bardzo zadowolony z kabli (Proteus Silver). Trochę chyba zepsułem później sprawę wymianą wkładki na Sumiko Blue Point nr 2 (uważam, iż zbytnio ścina najwyższą górę), ale w najbliższym czasie noszę się z jej zmianą. A piszę do Pana, bo po wielu przemyśleniach dojrzałem do zakupu wzmacniacza lampowego. Po wielu studiach itp. wybór padł na rękodzieło pana Andrzeja Markowa. I tutaj zaczyna sie problem, bo nigdzie nie mogę wyszukać danych kontaktowych pana Markowa. Jeżeli Pan może takie dane mi udostępnić to bardzo proszę.

Serdecznie pozdrawiam,
TomaszWitam!

Myślę, że najlepiej będzie się z nim skontaktować przez człowieka firmującego przedwzmacniacz Absolutor - ja też nie mam żadnych bezpośrednich namiarów na p. Markowa.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła
Dziękuję, poszukam. A tak przy okazji tematu. Nigdy nie miałem i raczej nie będę mógł zdobyć takiego doświadczenia jakie nabył Pan. Zastanawiam się pomiędzy produktem p. Markowa, Jolida JD 502 BRC (ewentualnie B), a Prima Luna ProLogue Premium (otwarty jestem również na inne podpowiedzi z przedziału 4-8 tys. zł). Co do kolumn to całkowicie nie mam pojęcia, aczkolwiek od pewnego czasu ciekawią mnie Bose 901 i Vienna Acoustic Mozart Grand (przedział cenowy podobny).
Jaki preferuję dźwięk - główne założenie to wyodrębnienie z całego systemu toru stereofonicznego, opartego głównie na gramofonie analogowym (70%), reszta to CD, no i oczywiście na pełnym lampowym ciepełku z ładną, dźwięczną górą (ale nie ostrą), pełnym środkiem i niskim oraz szybkim dołem, a to wszystko ładnie zszyte razem, a na dodatek chcę osiągnąć szeroką scenę stereofoniczną itp. Podejrzewam, że wręcz marzę o złotym środku i może on być nieosiągalny w ramach które nakreśliłem, ale przynajmniej chcę się do niego zbliżyć jak najbardziej.

Moje pomieszczenie odsłuchowe to 29 m2, urządzone w stylu skandynawskim, w 50% słucham rocka w 40% jazz, pozostałe 10 % to muzyka tzw. poważna i filmowa.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomasz

Witam!

Parowanie kolumn i wzmacniacza to już zupełnie inna sprawa. Jeślibym ja miał kupować taki zestaw, to kupiłbym wzmacniacz Linear Audio Research, który testowałem w zeszłym miesiącu, i kolumny Dunaudio Xcite 32. Vienny będą zbyt ciężkie dla lampy, a Bose - po prostu nie.

Jeśli nie Linear, to Prima Luna, ale właśnie z Dynaudio. Opcjonalnie coś z Chario.

Można też inaczej - Vienny jak najbardziej, a do tego Audiomatus AS250. To nie lampa, ale gra tak jak lampa, ma lepszy bas i spokojnie wysteruje każde kolumny. Problemem jest, że trzeba do tego dokupić przedwzmacniacz, ale tutaj Audiomatus powinien jakoś pomóc. I taki system byłby naprawdę na bardzo długo.

Pozdrawiam
Wojciech PacułaWitam!

Mam nadzieję, że zbytnio nie nadwyrężę Pańskiej cierpliwości, jeżeli zapytam o kabel połączeniowy do zaproponowanych kolumn w zestawieniu z jednym z dwóch pierwszych wzmacniaczy (przedział cenowy do 250 zł za 1 metr bieżący).

Pozdrawiam,
Tomasz

Witam!

Trochę nietypowo, ale gorąco polecam - kable Vipera Audio, właśnie je testowałem, dostępne są bezpośrednio od producenta. Seria Xanthina: www.vipera-audio.com. contact@vipera-cables.com.

Pozdrawiam
Wojciech PacułaDziękuję. Ale dlaczego nietypowo?

TomaszAno dlatego, że nie ma w Polsce ich przedstawiciela i trzeba kupić je przez Internet.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła