pl | en

Monitor Audio PL300 i co dalej?

Panie Wojciechu!

Zwracam się do Pana prośbą o poradę.

Dokonałem zakupu kolumn Monitor Audio PL300. I teraz zastanawiam się z czym je zestawić. Myślę o przedziale cenowym 20 000-30 000. Jako opcję rozważam nową rocznicową serię Denona (na 100lecie firmy), czyli wzmacniacz PMA-A100 oraz odtwarzacz CDC-A100. W innej opcji brałem pod uwagę zamiast odtwarzacza CD odtwarzacz uniwersalny Blu-ray DBP-A100. Skąd taki pomysł? Otóż zastanawiam się czy inwestycja w CD na tym etapie ma sens? Czy nie jest tak, że za chwilę będę myślał o nowych formatach np. FLAC a wtedy CD pójdzie w odstawkę. W takiej sytuacji Blu-ray ze swoją funkcjonalnością będzie mógł mi służyć długo do oglądania filmów. A może powinienem rozważyć zupełnie inny wzmacniacz, który będzie lepiej grał z Monitorami i może pokusić się już teraz o odtwarzacz strumieniowy, np. Majik DS lub coś podobnego?

Pozdrawiam,
Rafał

Witam!

Sporo możliwości...

jeśli miałbym wybierać jakiś wzmacniacz na dłużej do tych Monitorów, to wybierałbym między integrą Emitter I lub II firmy ASR, albo systemem przedwzmacniacz + monobloki Trigona. Obydwa wybory fantastyczne (dystrybucja RCM). Warto przynajmniej posłuchać - jestem pewien, że wyjdzie pan z lżejszym kontem... Ale warto.

Co do źródła, to rozumiem pańskie obawy. Dlatego zrobiłbym inaczej - kupiłbym odtwarzacz strumieniowy firmy Dune (ja mam Prime 3.0, ale właśnie zmieniam na nowy model Max), odtwarzający i dźwięk, i wideo. ma też napęd Blu-ray. A także jakiś przyjemny napęd CD, np. CDT100 Stello. I do tego jakiś rasowy przetwornik D/A, do którego podłączyłbym obydwa urządzenia. Takim przetwornikiem mógłby być DA-1N CEC-a, albo DAC Naima. I miałbym rasowy, otwarty na przyszłość system i do muzyki z CD, i do muzyki w plikach, i do obrazu.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła