pl | en

Errata do recenzji Stello DA100

Dot. recenzji pod linkiem: link

Szanowny Panie!

Dziękuję za recenzję przetwornika Stello DA100, który posiadam w wersji Signature. Osobiście uważam to urządzenie za wybitne i mam nadzieję, że stanie się bardziej popularne w Polsce. W Pana recenzję wkradł się błąd, który może wprowadzić niektórych przyszłych użytkowników w zakłopotanie.
Otóż napisał Pan:
,,Upsampling i jego wartość sygnalizowany jest diodą. Jeśli nie świeci – nie działa, świeci na zielono – 96/24, na czerwono – 192/24."

Natomiast powinno być:
,,Upsampling i jego wartość sygnalizowany jest diodą. Jeśli nie świeci – nie działa, świeci na czerwono – 96/24, na zielono – 192/24." Proszę porównać z opisem w instrukcji obsługi urządzenia dostępnej na stronie internetowej April Music

Mam też pytanie, w którym numerze „Audio” ukaże się recenzja Stello DA100 Signature, o której wspomina Pan w tekście zamieszczonym w „High Fidelity”?

Serdecznie pozdrawiam,
KrzysztofWitam!

Ja też uważam, że to super rzecz!

Hmm - z upsamplingiem coś się tu nie zgadza - jeśli pierwszym krokiem jest brak upsamplingu, to potem powinno być 96/24 i na końcu 24/192? Prawda? A kolejność pojawiania się kolorów jest taka: nie pali się - zielona - czerwona. Przyjąłem więc, że zielona odpowiada 96/24. I to jest najlepszy dźwięk. Nie ma więc znaczenia, jaka to wartość, dopóki wiemy, że "zielony = najlepszy". Ja bym raczej założył, że w instrukcji jest błąd.

Pozdrawiam i dzięki za komentarz
Wojciech Pacuła

PS
Test w „Audio” planowany był na październik, ale został przesunięty na listopad.Witam!

Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Z niecierpliwością będę czekał więc na numer listopadowy „Audio”, aby zapoznać się z Pana recenzją i opinią. Urządzenie zrobiło na mnie tak duże wrażenie, iż pierwszy raz w życiu kupiłem sprzęt hi-fi bez odsłuchów w domu... I trafiłem idealnie. Co do kolorów lampek. W moim egzemplarzu najpierw nie pali się nic (bypass), potem czerwony a potem zielony. Tak czy inaczej w 100% zgadzam się, że zielony=najlepszy i to wyraźnie!
Z ciekawostek napiszę, iż April Music, w wymienianej z nimi korespondencji poinformowało mnie, iż poprawę dźwięku najnowszych egzemplarzy uzyskano poprzez zastosowanie ,,niebieskiego" transformatora Talema, który zastąpił wcześniejszy ,,otwarty" toroid.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof