pl | en

Jakie kable głośnikowe do systemu Krell i Virgo II?

Witam!

W chwili obecnej mam następujący system: Krell 280 CD, Krell S300i, Virgo II, Tara Labs ISM OnBoard The 0,8 XLR dł. 0,6 m, Tara Labs Air 3 dł. 2x3 m, oddzielna linia zasilająca od Ansae zakończona gniazdami rodowanymi Furutecha, listwa Power Tower i 3 Muluki od Ansae, stolik Rogoz Audio (konstrukcja spawana, półki z 3 cm MDF oparte na silikonowych podkładkach). Odtwarzacz stoi dodatkowo na platformie Troks; pod stopami CD i wzmacniacza stoją kolce Soundcare Superspikes 2SE. Pokój w bloku 5,25x4,75 m bez profesjonalnej adaptacji akustycznej.

System uważam za „prawie” docelowy. No właśnie „prawie”, bo wydaje mi się, że można by jeszcze coś poprawić zmieniając kable głośnikowe i może lepszą platformę lub stopy antywibracyjne (w moim systemie i pokoju wyraźnie słychać różnice wprowadzane przez różne akcesoria antywibracyjne). Na razie pomijam kwestię akustyki, bo pokój nie jest dedykowany tylko do odsłuchu i na razie adaptacja za pomocą ustrojów nie wchodzi w grę.
Myślałem o zmianie na Tara Labs Air 1 lub Onboard The Two albo The One, ale to już kosmiczne pieniądze. Czy jest w ogóle sens wymieniać mój głośnikowiec?

W ostatnim Audio testował Pan akcesoria antywibracyjne. Z opisu, jaki mają wpływ na dźwięk, najbardziej zaintrygowały mnie stopy Franc Audio Laboratories i platforma Pro Audio Bono. Może mógłby Pan coś poradzić w tej kwestii. Czy to dobry kierunek poszukiwań, a może pozostać przy tym co mam obecnie? Niepokojąca jest ciągła potrzeba ulepszania systemu, która niekiedy kończy się zamianą na gorsze (w danym zestawieniu), więc stąd prośba o Pana opinię.

Dziękuję i pozdrawiam
Bogdan

Witam!

Czytając pierwszą część pana listu, część dotyczącą elementów antywibracyjnych miałem zaproponować to, co podał pan sam na końcu listu. I podstawa Rogoza, i Soundcare to super fajne rzeczy, ale myślę, że Krellowi potrzeba trochę uspokojenia, szczególnie w kontekście dość jasnych AP. Pro Audio Bono i Frantz to super pomysł. Sam zamówiłem PAB pod mój odtwarzacz, tyle że z podwójnej sklejki. Firma robi wszystko na zamówienie, więc można dobrać wymiary i materiał samodzielnie. Co do kabli, to sprawa jest nieco trudniejsza. Mam wrażenie, że bez znacznych kosztów się nie obejdzie. Air 1 to raczej nie jest wyjście, słyszałem je. Ja bym więc poszedł w inną stronę – proszę posłuchać kabli Audience z najwyższej linii. To stosunkowo niedrogie kable, które robią furorę za Oceanem. Nie wyglądają tak dobrze, jak grają, ale zapewniam, że będzie pan zadowolony. Dystrybucja – Nautilus Hi-End.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła