pl | en

Kolumny za 13 000 zł

Dzień dobry Panie Wojciechu!

Nie miałem okazji podziękować Panu, co niniejszym czynię, ale kiedyś poratował mnie Pan opinią kiedy kupowałem nowy wzmacniacz przesiadając się z Creeka na coś innego.

Z Pańskich typów wówczas mocno skorzystałem, jednak - mam nadzieję, że bez urazy - wybrałem dla siebie po odsłuchach wzmacniacz którego Pan co prawda nie proponował, ale spełniający moje oczekiwania.

W chwili obecnej stoję przed zakupem zestawu głośnikowego, stąd prośba o Pańskie typy odnośnie urządzeń nowych dostępnych na rynku polskim (ewentualnie Wielka Brytania) w cenie do 13 000 zł. Jak to ma grać:

Meridian CD 207 (jako transport) - DAC PCM 1704 - Krell 400 xi
Interkonekty - Albedo (Flat One), kabel głośnikowy do zakupu
Zasilanie z gniazd FURUTECH FT-SWS(G), FURUTECH FP-SWS(G) z sieciówkami TARA LABS AC PRISM, LAPPA R-AUDIO.

Pokój - 30 m2

Może podam Panu kilka płyt, które grały przez weekend i na tej podstawie prześwietlę muzykę jakiej słucham:

Kari Bremnes (Reise), Sophie Zelmani(Time To Kill), Anne Chris (Tomorrow is Today), Victoria Tolstoy (My Swedish Heart), Diana Krall (The Girl In Other Room), Roger Waters (Amused To Death), Dire Straits (On Every Street), Alan Parson Project (Gaudi), E.S.T. (Live in Hamburg), Peter Gabriel (HIT).

Może pomogą moje typy głośników - co prawda przy dużej rozpiętości cen i modeli - proszę o ocenę lub inne Pańskie typy:

Thiel CS 1.6
Audio Physic Tempo VI
Reference MM da Capo i
Wilson Benesch Square Two

Nie jestem nastawiony na w/w konstrukcje, żadnych z nich nie słuchałem póki co bo to przede mną, jestem pod wrażeniem recenzji jako ukazujących każdej z tych konstrukcji "to coś" co mi się może podobać. Nie mam również uprzedzeń co do produktów polskich ale takich które mogą powalczyć na tym poziomie cenowym.

Od dźwięku oczekuję bardzo czytelnej i szczegółowej góry pasma, jednocześnie miękkiej powiedziałbym aksamitnej (uwaga na Krell), sceny tak poukładanej że będę w stanie palcem pokazać który muzyk gdzie stoi, chciałbym aby poszczególne instrumenty były wyraźnie od siebie odseparowane (analityka).

Przy wskazaniu głośników proszę pokusić się również o kable do nich w ramach oddzielnego budżetu (tak żeby było dobrze).

Z góry serdecznie dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.

Bartek Indeka
Witam!

Najpierw kable, bo to najłatwiejsze – ja bym się trzymał firmowych zestawień, tj. albo Albedo, albo Furutech. W tym zestawie chyba jednak Furutech, ale nie wiem tego na 100 %. Z kolumnami jest ciężej, ale i tutaj miałbym dwa typy – Spendory albo Harpie. Nie znam Thielów, ani Wilsona Benescha, więc mówię tylko o tym, co do czego jestem pewien. Spendory dadzą pełniejszy, głębszy dźwięk, ale Haprie będą dokładniejsze – bez rozjaśnień, ale z większą szybkością. I w tym kierunku bym szedł. Słyszałem Krella z Harpiami i bardzo mi się podobał.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła