pl | en

⸤ XINDAK MUSE DELUXE 1.0


Panie Wojtku!

Kiedyś testował Pan odtwarzacz i wzmacniacz (chyba) już nieistniejącej marki Xindak: LINK

Wiem, że było to dość dawno, ale czy pamięta Pan które z wyjść RCA (1 czy 2) jest lampowe? Niestety w instrukcji/necie nigdzie nie ma tej informacji...Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem CDeka i zastanawiam się nad wymianą lampy. Teraz wnętrze rozświetla wysłużony Amperex ECC88 (czas pracy ok. 10 000 godzin) i zastanawiam się czy Złoty Lew Genalexa byłby lepszy. Niestety nie mam innej na podmianę, bo od razu bym mógł sprawdzić, które wejście obsługuje lampa. Według mojej subiektywnej opinii wejście 1 jest bardziej "zamulone", a 2 bardziej przestrzenne i ostre. Czyżbym sam sobie odpowiedział na zadane pytanie?

Zrozumiem, jak na pierwszą część nie będzie Pan w stanie odpowiedzieć. Drugie pytanie jest natury ogólnej, dlatego taki ekspert jak Pan nie będzie się zastanawiał ani przez chwilę :) Doskonale Pan wie, że ludzie zafascynowani audio to ciągli poszukiwacze. Mnie dopadła mania kabli. Nie chciałbym jednak wyłączać i włączać co 5 minut sprzętu. Czy jeśli odtwarzacz ma kilka wyjść (2xRCA i 1xXLR) to mogę podpiąć naraz 3 kable? Czy CD się nie pogubi? Chciałbym przetestować wyjścia/kable przełączając źródło we wzmacniaczu a nie wypinać i wpinać przewody.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Maciek


Witam!

Niestety nie mam pojęcia z Xindakiem, nie pamiętam...

Z kilkoma wyjściami z odtwarzacza jest tak, że nigdy nie wiadomo, które jest osobno buforowane, a które po prostu pobierane z któregoś pinu. Ale jeśli chodzi o proste porównania kabli, spokojnie mo,że pan podłączyć dwa, a nawet trzy kable, nie powinno to w jakiś szczególny sposób niczego zmienić, pod warunkiem, że będzie je pan przełączał w tym samym wzmacniaczu.

Pozdrawiam,
Wojtek Pacuła