pl | en

⸤ ROZSZERZENIE MOŻLIWOŚCI MINI ZESTAWU vol. 2


Dzień dobry Panu!

Ponieważ swego czasu dzięki Panu stałem się posiadaczem wzmacniacza Clones Audio 25i, a później do innego zestawu kolumn Castle Anniversary pozwalam się prosić o dawkę kolejnych porad.

Słucham muzyki klasycznej w pokoju ok. 25 metrowym. Obecnie mam zestaw Clones Audio 25i, kolumny Audio Academy Phoebe III, DAC RME Adi-2 FS, tani odtwarzacz CD Pro-Jecta, kable zasilające Luna Cable Gris, do kolumn Supry Quadrax, IC Tara Labs RSC M3, coaxial Wireworld Starlight 8 listwa Solid Core Audio, USB Fidaty, do Tidala używam laptopa w formie streamera.

Zastanawiam się nad kilkoma kwestiami i ulepszeniami:

1. W recenzjach często u Pana w formie źródła występuje laptop HP. W jaki sposób go Pan skonfigurował (oprócz zastosowania oprogramowania JPlay)? Osobiście zrezygnowałem z Ariesa mini na rzecz komputera ale słyszę, że dwa różne laptopy inaczej brzmią. Dla mnie dość duże znaczenie ma sterownik na Windowsie - niestety DAC w Tidalu operuje na ASIO a nie WASAPI i tego nie mogę przeskoczyć. Wydaje mi się, że trudno jest znaleźć streamera w rozsądnej cenie, który daje możliwości adaptacji do dynamicznie zmieniającego się rynku streamingu - stąd korzystam z laptopa na baterii.

2. Kolumny - słuchając muzyki orkiestrowej i fortepianu mam wrażenie, że kolumny niestety ograniczają mój dźwięk. Barwowo są one bardzo dobre, tak mi się wydaje, ale jednak z dość podstawowej półki. Czy ich zmiana wydaje się Panu zasadna, czy to jest wąskie gardło? Jeśli tak, to na jakie? Myślałem o Polonezach no. 1 - tak jakoś lubię wspierać Polskie firmy ale tych kolumn nie słyszałem. Może coś innego?

3. Odtwarzacz CD - mimo słuchania w większości muzyki strumieniowo oczywiście mam trochę płyt. I jednak przydałoby się zmienić odtwarzacz. Tu myślałem nad czymś używanym.  Miałby Pan jakieś sugestie? Cyrus XT? Nie mam w ogóle pojęcia czego szukać i czy ma to sens - ulubionych płyt jednak trochę mam...

Bardzo dziękuję i pozdrawiam,
Wojtek

P.S. Tak jeszcze pomyślałem, może warto zmienić coaxiala Wireworlda (CD ->DAC) na Luna Cables, np. Orange?Witam!

1. Prawdę mówiąc komputer optymalizował mi swego czasu właściciel JPLAY-a – jestem pewien, że to on byłby bardziej kompetentny ode mnie. Znajdzie pan zresztą u nas artykuł, w którym instruuje krok po kroku, jak to zrobić. Ale może pan napisać bezpośrednio do niego, na pewno odpowie. A generalnie, uważam, że dobry streamer gra lepiej niż PC…

2. Niestety tych kolumn również nie słyszałem. A może posłuchałby pan niewielkich Harbethów lub Graham Audio? Albo Spendorów z linii A – to mogłaby być odpowiedź na pańskie potrzeby.

3. Nie znam się na rynku wtórnym, to znaczy nie znam cen. Ale taki Cyrus – czemu nie :) Może jednak udałoby się panu kupić jakiegoś CEC-a? To byłoby chyba najlepsze rozwiązanie.

A co do kabla cyfrowego – to byłaby fajna zmiana, nie dlatego, że Wireworld jest zły, a dlatego, że dostałby pan więcej barw z Luną, a o to chyba panu chodzi :) I docelowo zmieniłbym wszystkie kable na Lunę, lepiej trzymać się jednej firmy.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła