pl | en

⸤ CZY JEST MI POTRZEBNA LAMPA


Dzień dobry Panie Wojtku!

Jestem w posiadaniu wzmacniacza  Lavardin ISX Reference nawet z pilotem, a do tego Harbeth P3ESR i Atoll CD 400 SE , bo słucham tylko z CD, mój  pokoik  nie za duży (15 m. kw.), ale kolumienki, mimo moich wcześniejszych obaw, całkiem a nawet bardzo dobrze dają radę, i w sumie z Lavardinem jest OK.

Cała  moja przygoda w audio trwa już wiele lat, bo jestem jeszcze z tej formacji, co to pamięta  magnetofony szpulowe typu Uwertura, Aria, 2405, oczywiście Altusy, no i pięknego Radmora. Byłem w posiadaniu wielu z tych urządzeń. Do płyt winylowych nie mam sentymentu, ze szpul przeskoczyłem na kasety, a potem na CD i tak mi zostało do dziś.  Natomiast  nigdy nie miałem w swoim systemie wzmacniacza lampowego, i to jest powód mojej wiadomości do Pana, czy warto pokusić się o taką zmianę , bo w końcu kiedy, jak nie teraz.

Niestety  nie mam obecnie za wiele by dołożyć  do interesu, więc musiałby być to piecyk w  cenie zakupu 10 000 -12 000 zł. raczej z drugiej ręki, bo chyba nic nowego na podobnym poziomie co Lavardin w tej cenie się nie kupi. Czy po prostu z takim budżetem nie uszczęśliwiać się na siłę. Może mi Pan coś podpowiedzieć, bo sam nie wiem jak by się do tego zabrać. Na koniec zapytam o alternatywę w postaci wzmacniacza Haiku Audio Sensei 300B, którego recenzję Pana wcześniej przeczytałem i który cenowo byłby w moim zasięgu. Poproszę o jakieś wskazówki, podpowiedzi, Pana punkt widzenia.

Pozdrawiam,
Jacek


Witam!

Hmmm, prawdę mówiąc zmiana na lampę w tym systemie nie ma większego sensu. Dostanie pan nieco inny dźwięk, ale wcale nie lepszy. A przy tym i tak dość podobny, bliżej Lavardine'owi do lampy niż tranzystora :) Poza tym te Harbethy potrzebują sporo prądu i lampa im tego nie da.

Ja bym szedł raczej w wydobycie wszystkiego, co się da z tego systemu - platformy, Nordosty QRT, sztuczna masa, nóżki, Verictum itd. - to da znacznie większe zmiany i przy tym pożądane :)

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła
Panie Wojtku, jeszcze tylko jedno pytanie, którego zapomniałem wcześniej , a może do mojego odtwarzacza Atoll CD 400 spasowałby się najlepiej wzmacniacz z rodziny Atoll In 400?

Pozdrawiam,
Jacek
Naprawdę bym nie mieszał... To nie ma sensu :)

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła