pl | en

⸤ DYLEMAT W WYBORZE DAC-a


Witam!

Mam główny system w salonie i tam pogrywa DAC Chord Hugo TT. Natomiast w systemie słuchawkowym mam obecnie wzmacniacz Lucarto Audio HPA 200 z lampą E88CC Siemens NOS do tego DAC RME ADI 2 DAC FS, źródło Raspberry PI4, Roon, pliki z NAS-a i Tidal. Zamiennie słucham z Lucarto lub wzmacniacza w Rme Adi 2 DAC.

Przyznaję się, że przerasta mnie, jako kobietę, ilość ustawień w RME ADI, szczególnie EQ i różne filtry, chciałabym coś prostszego a dobrze grającego i tu mam kilka koncepcji:
1. Sprzedać RME Adi i kupić stos Toppinga D90 + A90, oczywiście zostaje Lucarto.
2. Zamiast Toppinga stos SMSL M400 + SP400.
3. Zaszaleć i kupić Mytek Brooklyn DAC+.
4. Zastanawiam się też nad  Denafrips Ares II lub nawet Pontus i do tego w przyszłości jakiś wzmacniacz typu THX zamiennie z Lucarto.
5. Jeśli ten Pontus byłby naprawdę dobry podmiana w głównym systemie na Pontus, a Chord Hugo TT na biurko do słuchawek :)

Uff to już chyba wszystkie pomysły :)

Będę wdzięczna za podpowiedź.

Z poważaniem
Małgorzata


Pani Małgorzato!

Problemy z ustawieniami i konfiguracją przerastają nie tylko panią, ale 99% użytkowników, bez względu na płeć – to po prostu problem współczesnego audio, w którym zamiast być łatwiej, jest trudniej. To dlatego ludzie wracają do winyli i CD…

Ale do rzeczy – ma pani bardzo fajny system. Jeśli już bym coś jednak zmieniał, to… zaszalałbym i kupił Myteka. Gram na nim od dwóch lat i jest super. Ale także system SMLS byłby świetny – to niedroga, stosunkowo, propozycja, która ma wszystkie zalety Myteka, tyle, że trzeba mieć da pudełka. Nie potrafię za panią zdecydować, ale rzecz szła by o wybór między tymi dwoma produktami. I proszę nie zapomnieć o dobrych kablach zasilających!

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła