pl | en

CO ZAMIAST B&W DM 601?

Dzień Dobry

Mój system stereo składa się w tej chwili z Pioneera A 400, CD Marantz 63,monitorów B&W DM 601 S3, sygnałowy prosty Klotz, głośnikowy Tara Labs, pokój 16 m2. Chcę pozostawić Pioneera, Marantz mógłby ew. pozostać (myślę o zmianie na młodszy model tej samej firmy – tanie możliwości kupna z drugiej ręki), monitory do wymiany. Reasumując, pozostanie Pioneer i ew. jakiś Marantz (CD-17, CD-17 KI). Myślałem o zakupie paczek Monitor Audio RS6 (1800 zł).

Mój budżet to około 2 tys. na kolumny i 1,5 tys. na CD. Mieszkam w małym mieście i nie mam dostępu do salonów itp., bywam natomiast 1-2 razy w miesiącu w W-wie. Słucham rocka lata 70., Krall, saksofonistów, w zasadzie słucham wszystkiego.... No, może disco polo niezmiernie rzadko:-))W muzyce szukam plastyczności, powietrza. Prosiłbym o sugestie w doborze CD i kolumn.

Mając nadzieję, że się nie narzucam, pozdrawiam życząc udanego nowego roku.
Krzysztof


Panie Krzysztofie!

Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłyby monitory Pylon Audio, nowe. Za te pieniądze znajdzie pan kilka modeli, każdy będzie bardziej niż OK. Dostanie pan wszystko o czym pisze. Co do CD, to za te pieniądze raczej pan nic lepszego nie kupi - lepiej skupić się rzeczywiście na „17”, jeśli jest pan w stanie go dostać. I koniecznie proszę wymienić interkonekt, zobaczy pan, jaka to zmiana :) Nawet prosta Tara Labs, albo Cardas, albo Luna Cables (LINK) - nie musi to być model, który testowałem, a nawet najtańszy. Od tego pan nie ucieknie :)

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła