pl | en

Witam!

Chciałbym zasięgnąć Pana opinii na temat słuchawek. Stoję właśnie przed wyborem i towarzyszy mu właściwie odwieczny problem. Zamknięte czy otwarte albo inaczej – czy wśród zamkniętych są na tyle udane modele jak wśród otwartych?

  I druga, jeszcze ważniejsza sprawa czyli Beyerdynamic, Sennheiser czy AKG. Z AKG właściwie chyba tylko K7xx, a Sennheiser kusi dobrą ceną HD 558 i 598 (oraz odpinanym przewodem w tych modelach – przydatne w razie wymian na coś lepszego). Na temat Sennheiserów wiem chyba najmniej, oni też jako jedyni mają ten charakterystyczny kształt muszli (nie są okrągłe). Nie wiem, czy byłoby to dobrze wydane 500 - 600 zł. Teoretycznie należałoby wybrać AKG K7xx, ale z drugiej strony nie słucham aż tak dużo, dlatego rozważam jeszcze inne (mniej kosztowne) możliwości.

  Pozdrawiam i przy tej okazji życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Krzysztof
Panie Krzysztofie!

Wybór konkretnej konstrukcji zależy od oczekiwań. Słuchawki zamknięte sprawdzą się tam, gdzie potrzebna jest pełna izolacja od otoczenia i otoczenia od muzyki. Z otwartymi zawsze część muzyki, cicha ale jednak, będzie słyszana na zewnątrz. Drugą cechą słuchawek zamkniętych jest podbicie basu, jakie zwykle oferują. To fajny efekt, ale nie zawsze się sprawdza. Wybór zależy więc od zastosowania. Ja osobiście wolę słuchawki otwarte, brzmią dla mnie znacznie bardziej naturalnie.

Ale i wybór konkretnego modelu to problem zastosowania, tj. tego, z jakim wzmacniaczem będziemy grali. Jeśli jednak mógłbym coś radzić, to proszę kupić te AKG z serii 7xx. Znam je, są świetne i bardzo uniwersalne.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła