pl | en

Dzień dobry!

Miałem przyjemność z Panem już kilka razy pisać w sprawie doradztwa :)
Oczywiście piszę ponownie, a mianowicie chodzi mi o Pana opinię w sprawie: "czy da radę coś jeszcze wycisnąć” z systemu, który posiadam. Ogólnie gra to bardzo dobrze, ale z tym hobby jest tak, że nigdy człowiek nie ma dość :)

Opiszę swój system po kolei - od bezpiecznika do kolumn :
- Bezpiecznik Gigawatt w oddzielnej linii do audio
- Przewód zasilający Gigawatt LC-Y mk2
- Gniazdko Furutech FT-SWS(R)
- Zasilający przewód do listwy Harmonix Studio Master 350z rodowanym wtykiem schuko Furutech Rod
- Listwa Oyaide 4 gniazda stoi na platformie Rogoz (podstawowa wersja platformy)
- X Bulk wersja Gold do listwy sieciowej
- Zasilanie do CD Electraglide X 2 z wtykami WattGate
- CD Ayon 1sc (tuning robiony przez Nautilusa) + bezpiecznik Verictum X Fuse
- Zasilanie wzmacniacza  Harmonix Studio Master 350z rodowanym wtykiem Schuko Furutech Rod
- Wzmacniacz Chord Electronics CPM 2600
- Interkonekt Chord Signature XLR
- Przewód głośnikowy Chord Signature Plus
- Zworki głośnikowe Chord Signature Plus
- Kolumny Sonus Faber Olympica 2

  No i pytanie czy jeszcze jest coś co można było by poprawić (wycisnąć max możliwości systemu)?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pytając się forumowiczów na Audiostereo uzyskałem sprzeczne informację .
W Panu nadzieja :)

Pozdrawiam
Robert
Panie Robercie!

To takie hobby, ze co człowiek, to opinia. Często, choć różne, nie są ze sobą sprzeczne, a jedynie wskazują różne możliwości (kierunki). Odpowiedź na pańskie pytanie nie jest łatwa, a to dlatego, że w dobrze zestawionych systemach każda zmiana jest ryzykowna. Ale spróbuję :)

Na pierwszy ogień – platformy pod wzmacniaczem i CD, nie pisze pan o nich. Proponowałbym coś w stylu Pro Audio Bono, albo (drożej) pneumatyczne Acoustic Revive. Sam z takich korzystam i nie wyobrażam sobie grania bez nich.

Drugi krok – Postawki pod elektroniką i kolumnami. Najlepiej, żeby to był komplet, więc albo Pro Audio Bono, albo Franc Audio Accessories. Pod sprzęt wersja Classic, a pod kolumny wkręcane, zamiast kolców. I pod kolumny platformy Acoustic Revive. Kropką nad ‘i’ niech będą podstawki pod kable głośnikowe – Pro Audio Bono lub Rogoz.

Innym rozwiązaniem jest zakup demagnetyzera i jonizatora Acoustic Revive. W Krakowskim Towarzystwie Sonicznym cztery osoby je mają i nie bardzo wiem, jak mogłem bez nich wcześniej grać. A do tego generator fal Shumanna Acoustic Revive - mam dwa, moi przyjaciele korzystają z nich w studiach nagraniowych.

I wreszcie zmiana w innym kierunku z kablami. Niech pan wypróbuje połączenie Ayona i Chorda kablem RCA. Ayon, choć ma wyjścia XLR, ma budowę niezbalansowaną. A skoro ma pan kable sieciowe Harmonixa, to naturalne powinno być wymienienie kabli głośnikowych i interkonektów na nowe kable od pana Kiuchi.

Jak pan widzi, możliwości jest dużo, nawet na parę lat. Najważniejsze to nie szkodzić i nie odsprzedawać elementów systemu, bo się na tym traci. Choć niektóre z tych porad wydaja się „od czapy”, to sprawdziliśmy je wielokrotnie, w różnych systemach i to naprawdę działa. Najważniejsze, to robić to małymi krokami, nie wszystko na raz, najlepiej w grupach, w których je umieściłem.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Pacuła