pl | en

JAKI DAC?

Szanowny Panie Redaktorze!

Ponieważ od pewnego czasu myślę o sposobie na polepszenie jakości dźwięku z mojego zestawu, z dużym zaciekawieniem przeczytałem Pańskie recenzje przetworników D/A. Mam na myśli STELAUDIO DAC-04 Pana Stelmacha i DacMagic Cambridge Audio.
Mimo wnikliwej lektury wymienionych tekstów nie mogę się zdecydować, a ponieważ nie mam możliwości odsłuchu tych przetworników chciałbym prosić Pana o pomoc.
Ponieważ ceny obu przetworników są zbliżone, może pokusiłby się Pan o krótkie ich porównanie lub wskazówki, który z nich byłby dla mnie odpowiedniejszy.

Mój obecny zestaw to:
- odtwarzacz ROTEL RCD 1070
- przedwzmacniacz ROTEL RC 1070
- wzmacniacze mocy ROTEL RB 1070
- kolumny HARPIA ACOUSTICS AMSTAFF MINI
- kabelki ALPHARD DaVinci i AUDIOQUEST KING COBRA

W zasadzie odpowiada mi charakter tego zestawu, ale chciałbym poprawić rozdzielczość i precyzję. Zwłaszcza średnica w niektórych nagraniach wydaje mi się lekko przyciemniona, zwłaszcza gdy gra więcej instrumentów, wtedy również bas jest mniej czytelny i kontrolowany. Nie pogardziłbym również lepszą sceną i separacją instrumentów. Słucham głównie jazzu akustycznego w małych składach (również wokalnego), trochę klasyki i dobrego starego rocka. A teraz zasadnicze pytanie, który z wymienionych przetworników mógłby w tym przypadku spełnić zakładane cele i lepiej rokować na przyszłość np. przy wymianie transportu na inny (może coś z C.E.C-a). Nie będę ukrywał, że to iż oba przetworniki posiadają złącze USB i możliwość podłączenia innych urządzeń cyfrowych bardzo mi odpowiada.

Z góry dziękuję za życzliwą odpowiedź.

Z poważaniem -
Marek CybowiczWitam!

Sprawa jest dość prosta: STELaudio i już. CA też jest fajny, ale trochę bym się obawiał, czy nie za jasny, szczególnie przy precyzyjnych Harpiach. Miłego słuchania!


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła