pl | en

VINCENT CZY ROTEL?

Witam!

Aktualnie próbuję dobrać wzmacniacz do mojego sytemu. Mam swoje typy. Wiem, że czeka mnie trochę odsłuchów, ale zanim przystąpię do konkretnych działań chciałem zasięgnąć Waszej opinii.
Mój system składa się z:
1) kolumny – AP Virgo II,
2) odtwarzacz – Krell 280 CD z opcjonalnym filtrem HDCD,
3) interkonekt - Tara Labs Air One seria 2 XLR,
4) kable głośnikowe - Tara Labs Air 3,
5) listwa - Enerr Power Station,
6) sieciówki: Enerr Deep Balck (CD), Enerr Blue Energy (wzmacniacz) i Enerr EUPHORIA Animus (zasilanie listwy,
7) odrębna linia zasilająca Ansae 3x2,5 mm2,
8) stolik Rogoz Audio (konstrukcja stalowa, półki z 3 cm płyt MDF).

Słucham różnej muzyki z naciskiem na hard rock, rock progresywny, ale lubię też muzykę akustyczną i smooth jazz. Lubię brzmienie dynamiczne z dobrze wypełnioną średnicą i mocnym basem. Cenię szczegółowość i przejrzystość w średnicy, ale nie kosztem muzykalności. Nie chciałbym, aby dźwięk był kliniczny, suchy, ale też zbytnio ocieplony, czyli raczej powinny to być okolice neutralności.
Wiem też, że wiele urządzeń ma często skrajne opinie na temat brzmienia. Dużo więc zależy od konfiguracji systemu jako całości oraz akustyki pomieszczenia. Mój pokój ma 25 m2, blisko kwadratu (w bloku) i naturalną akustykę (standardowe umeblowanie: kredens, komoda, sofa, fotele, stół, dywan). Wiem, że należy sprawdzić wzmacniacz w swoim systemie, ale prosiłbym o pomoc w zawężeniu poszukiwań. Zaznaczam, iż nie chciałbym wymieniać okablowania i zasilania, gdyż prawie wszystkie elementy są nowe i musiałbym ponieść duże straty na ich nawet częściową wymianę. Oczywiście wzmacniacz powinien być zbalansowany.

Moje typy:
1) Krell KAV 400xi,
2) Krell S300i,
3) NAD M3,
4) Yamaha 2000,
5) Cambridge Audio 840,
6) Marantz 11s1 lub 11s2.

Proszę o odpowiedź -
Bogdan W.Witam!

Jedno słowo: S300i. Jest tam wszystko, o co Panu chodzi. Wcześniejsze integry Krella grały czasem zbyt wysoko, zbyt mechanicznie. Ta – nie. Naprawdę dobre zestawienie.
Ale jest też inna możliwość – gorąco namawiałbym pana do odsłuchania wzmacniacza Accuphase E-250 i Struss Chopin MkIV . Obydwa też są super, mają barwę zbliżoną do Krella. Dopiero wtedy będzie Pan miał jasność.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła