pl | en

EL84, Chord, antywibracja i inne

Witam Panie Wojtku bardzo serdecznie!

Chociaż minęło kilka miesięcy od ostatniej naszej korespondencji, nie zapomniałem o moim ulubionym "High Fidelity" i Pańskich poradach względem posiadanego sprzętu, o które prosiłem w kilku aspektach (Jolida JD102B- Marantz SA7003/NA7004-Celestion F28 -Supra MD06EU/SP).
Udało mi się zmienić kilka "newralgicznych" punktów w posiadanym zestawie audio i chciałbym podzielić się wrażeniami, jakie te zmiany wprowadziły.
1) Wymieniłem przewód sygnałowy do odtwarzacza sieciowego (trochę z przypadku) na Audioqusta "King Kobra", który poprawił czystość (sterylność) wysokich tonów względem wcześniejszego Audioquest "Copperheada".
2) Po konsultacjach w Kielcach wymieniłem kwadrę zwykłych "EL84" i "12AX7" Electro-Harmonixa" na EL84 "Golden-Liona Genalexa" i "Tung-Sola" na przedwzmacniaczu "12AX7". Tutaj dźwięk zmienił się drastycznie "na plus" - wręcz niewiarygodnie odczułem zmianę całej palety barw. Pięknie zaczęło grać, piszę te słowa z ręką na sercu.
3) Zainwestowałem również wg Pana wskazówek w antywibrację granitową pod wzmacniacz - myślałem o drewnianej podstawie, ale wygrała ciężka płyta granitowa, wizualnie pięknie się to prezentuje, ale nie zdążyłem przetestować słuchowo z uwagi na niemal błyskawiczną zmianę przewodów głośnikowych i trudno mi określić jej wpływ na przekaz muzyczny.
4) Zainwestowałem wg Pana wskazówek w przewody głośnikowe "Chorda", zakupiłem przewody "Oddysey 2" w oryginalnej konfekcji na bananach i bardzo kulturalnie to wszytko jest teraz dograne. Bardzo dziękuję za Pańskie porady, wypada mi tylko zarekomendować Pana wiedzę dla innych czytelników i życzyć samych sukcesów w nadchodzącym 2013 r.

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Piotr , Lublin


Witam!

Bardzo, bardzo się cieszę, że tak to wszystko ładnie się ułożyło. Teraz tylko kupować płyty i słuchać!!!!Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła