pl | en

Prośba o dobór odtwarzacza CD

Witam Pana serdecznie!

Zapewne takich i podobnych wiadomości dostaje Pan aż nadto, dlatego postaram się skrócić. Poszukuję CD-ka do mojego obecnego systemu (wzmacniacz ShengYa A10CS, to taki Vincent 236, oraz kolumny MA RS6, okablowanie Audionova Solaris oraz Proteus); jako źródło do tej pory swoją rolę spełniał Philips DVP9000S, lecz chyba zakończył swój żywot i upadł na dodatek pożerając jedną z moich ulubionych płyt w szufladzie...(Diana Krall). Zanim wybiorę się na odsłuchy chciałbym poznać Pana zdanie na temat odtwarzacza, który najlepiej spasowałby się z moim systemem. Czego szukam w dźwięku? Przestrzeni, spójności, dobrej sceny dźwiękowej oraz barwy. Z w/w Philipsem brakowało szczególnie barwy oraz szerokiej w głąb i wzdłuż sceny dźwiękowej, za to wokale bardzo przypadły mi do gustu. Słucham muzyki raczej spokojnej lecz i od dobrego rocka nie stronię.

Teraz sprawa finansowa i moje wstępne propozycje.
Chciałbym zmieścić się w kwocie ok 3 tysięcy złotych. Moje typy to:
- Xindak CD06 ciut taniej, aczkolwiek dźwięk kuszący, tylko nie wiem na ile lepszy od mojego Philipsa
- CA 740C lub, jeśli warto, to się zapożyczę na wersję 840C - liczę tutaj na Pana doświadczenie
- Carat C57 również pochlebne recenzje
- Yamaha CD-S1000 bardzo ładny design, interesuje mnie szczególnie porównanie tego CD do CA740C lub 840C
- zastanawiałem się też nad połączeniem mojego zestawu z DVD lub nawet BR i tutaj jest całkiem ciekawa Yamaha DVD-S2700 lub Pioneer BDP-LX52. Nie wiem na ile taki wybór byłby kompromisem cenowym, oczywistym jest fakt, iż dźwięk to podstawa; być może słuchał Pan któryś z wymienionych przeze mnie odtwarzaczy DVD lub BR?

Wybór sprzętu jest ogromny, samemu jest straszne ciężko podjąć dobrą decyzję dlatego zwracam się do Pana z prośba o pomoc i nakierowanie na konkretne modele, które później porównam i odsłucham. Mam nadzieję, że Pana nie zanudziłem, jeśli tak to z góry przepraszam.

Z podziękowaniami -
Bartosz


Witam!

Jeśli szuka Pan barwy, płynności i niezłej sceny, to najlepszy będzie Xindak. Jeśli może Pan dołożyć trochę pieniędzy, to z kolei C57. Ale jeśli chce Pan podłączyć do tego DVD lub BR, to lepiej zrobić jeszcze inaczej – poszukałbym zewnętrznego przetwornika do Philipsa, ten służyłby na początek jako CD i DVD, a później kupił napęd CD i/lub BR. Najlepszy byłby Benchmark DAC1 lub Audionemesis DC-1 – ten ostatni ma jednak tylko jedno wejście SPDIF, więc trzeba by się zdecydować od razu na jakiś konkretny napęd – albo CD, albo DVD, albo BR.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła