pl | en

Wybór odtwarzacza CD do 3000 zł

Witam serdecznie!

Zwracam sie do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w wyborze odtwarzacza CD.

W chwili obecnej biorę pod uwagę następujące modele:

Marantz CD 6003, ew. SA 7003
Rotel RCD 06
Vincent CD-S2
Cyrus CD 6s
Mam również okazje zakupu odtwarzacza Marantz CD-72 MK II SE w idealnym stanie.

Jeżeli chodzi o preferencje muzyczne, to zależałoby mi na w miarę uniwersalnym odtwarzaczu, który sprawdzi sie podobnie w rocku, jazzie i muzyce klasycznej. Zależy mi również na przestrzeni - szczególnie w nagraniach klasycznych jak i live. Do odtwarzacza będzie podpięty wzmacniacz słuchawkowy Music Fidelity X-Can v3 i słuchawki AKG 701.

Z góry bardzo dziękuję za ew. podpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie - 
Rafał
Witam!

Myślę, że w Pana przypadku najlepiej sprawdzi się Cyrus CD 6 SE, którego można zresztą w przyszłości apgrejdować do 8 SE. Proszę nie zapomnieć o dobrej sieciówce, coś w rodzaju Oyaide L/x50 lub coś z oferty Supry.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła


Witam serdecznie!

Bardzo dziękuję za odpowiedź i sugestie.

Po weekendzie jestem bogatszy o doświadczenia odsłuchowe odtwarzaczy Marantz SA 7003 i Vincent CD S2. Z tych dwóch najbardziej przypadł mi do gustu Marantz. Vincent o wiele gorzej radził sobie w wyższych częstotliwościach, za mocno je uwypuklając, jak na mój gust. Miał tez spore problemy z separacją instrumentów przy odtwarzaniu nagrań symfonicznych, produkując przy tym sporo nienaturalnych brzmień. Vincentowy bas również pozostawiał wiele do życzenia.

Jeżeli chodzi o Cyrusa, to jednak myślałem o CD 6s - będę mógł go posłuchać we środę. Jego cena jest mocno kusząca, bo z racji wyprzedawania stanów magazynowych dealer Cyrusa oferuje mi go w cenie niższej niż Marantz SA 7003. Jest to jednak model "S". Sugeruje Pan, że warto dopłacić do nowszego modelu "SE" ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie - 
Rafał
Witam!

Raczej wybrałbym SE, to zupełnie inny, lepszy napęd.


Pozdrawiam
Wojciech Pacuła