pl | en

Pomoc w wyborze odtwarzacza CD

Witam!

Piszę do Państwa z prośbą wyboru odtwarzacza CD. Mój system jest budżetowy i składa się na niego amplituner stereo Harman/Kardon HK 3490 + kolumny Klipsch RF-52 połączone kablem 2x2,5 Profigold. Źródłem na dzień dzisiejszy jest laptop, oraz dysk podłączony do TV, a ten kablem optycznym do amplitunera.
Na dzień dzisiejszy muzyka mi się podoba - jest dynamiczna (podczas słuchania Nickelback, Metallica to nie ma problemu, ale już Rammstein - trochę zamula jest nieczysta średnica i nie wiem czy to wina zestawu, czy brak lepszego źródła, czy też tak po prostu ta kapela nagrywa swoje kawałki). W zależności od mp3 jest świetna detaliczność oraz rysuje się scena (mała, ale w jazzie ją słychać). Wokale, które są przed muzyką (obojętnie w jakim gatunku) to coś fantastycznego. Wiem, że kupno dobrego źródła sprawi że muzyka będzie jeszcze lepsza. Zależy mi na poprawie i jak najlepszej scenie, odzwierciedleniu instrumentów, dobrym wyczuciu tempa, bas nie musi być dobry, ale odzwierciedlenie dźwięków basowych jak fortepian gitara basowa itp. muszą dać się łatwo rozróżniać, ociepleniu muzyki - bo tego mi trochę brakuje w mym zestawie. Mój budżet jaki mogę poświęcić to 1500 zł. Mój faworytem jest CD Harman/Kardon HD 990, ale jeśli miało by być coś lepszego w tej cenie to z miłą chęcią chciałbym się dowiedzieć. A co Państwo w ogóle myślą o tym CD? Nigdy go nie słyszałem, ale ma przewagę (według mnie), ponieważ ma DAC w budowany i mogę laptopa bezpośrednio podłączyć do niego bądź inne źródło.

Dziękuje za poświęcony czas i czekam na odpowiedź.

Kabull


Witam!

Rzeczywiście - te kapele nie nagrywają zbyt dobrze swoich płyt i tak to będzie brzmiało zawsze...
Co do źródła, to rzeczywiście Harman byłby dobrym wyborem. Synergia to dobra rzecz. Ale może warto zrobić coś innego - kupić zewnętrzny DAC i podłączyć dotychczasowego Harmana jako napęd? Idealny byłby Cambridge Audio DacMagic 100, który ma i wejście optyczne, i koaksjalne, i USB, obsłuży więc wszystkie pańskie źródła. Myślę, że to zdecydowanie najlepszy wybór.
A potem warto pomyśleć o wymianie kabli, np. na Chorda, cały system okablowania, z kablami sieciowymi Supra. I będzie super :)Pozdrawiam
Wojciech Pacuła