pl | en

Do przodu...

Witam Panie Wojciechu!

Po raz kolejny zwracam się o poradę do eksperta. Dylematy są trzy. Do mojego systemu stereo chciałbym zaaplikować gramofon + przedwzmacniacz , listwę sieciową oraz wymianę głośników.

Do dnia dzisiejszego system wygląda tak:
Audio Research Vi60 z sieciówką Oyaide Tunami, wtyczki C-046/P-046e
Hegel HD20 z sieciówką Oyaide l/i 50 Exs, podpięty cyfrowym Harmonix HS 102 do
Rotela RDV 995 jako transport z sieciówką Oyaide Tunami GPX
Interkonekt Transparent Audio Music Link Super na zmianę z Harmonix HS101GP 1 m
Głośnikowy Harmonix HS101 2x 2,5 m
Głośniki Audio Academy Phoebe III z najnowszą zwrotnicą.

Zdaję sobie sprawę, że głośniki są najsłabszym ogniwem, ale wymiana wiąże się ze sporym wydatkiem więc pewnie będzie to ostatni etap budowania finalnego systemu. Pokój 28 m kw. wystarczająco zaadoptowany akustycznie. Repertuar to małe składy jazzowe, wokale, muzyka filmowa. Preferuję naturalny przekaz, z lekkim uprzywilejowaniem środka pasma, z kontrolowanym basem oraz dźwięczną, otwartą górą, jednak nie świdrującą uszu.
Dźwięk nie musi być neutralny, liniowość nie jest moim celem. Słuchanie muzyki powinno być przyjemnością. Lubię dużą ilość informacji ale podaną w subtelny, łagodny sposób. Na gramofon z wkładką i przedwzmacniaczem przeznaczam 5-8 tys. zł.
Jestem rozdarty pomiędzy Rega RP6 a Clearaudio Concept, a może jeszcze coś innego? Czy jak Rega to z wkładką Regi i Pre, czy kombinować z innymi firmami, jak Goldring, Dynavector?
Czy jeśli Clearaudio to MM czy MC jaki pre ?
Nie miałem okazji posłuchać tych gramofonów, lecz testowałem elektronikę Regi i bardzo odpowiada mi się ten sposób grania. Clearaudio znany tylko z opisów w internecie.
A może coś innego? (ProJect, VPI, Thorens).
Przedwzmacniacz - to może coś z oferty Pro-Jecta, Music Hall (jaki) czy lepiej GRAHAM SLEE Jazz Club, czy coś innego Pan zaproponuje.

Co do listwy zdaję się na Pana wiedzę i doświadczenie. Budżet ok 2500 zł, może być z rynku wtórnego.

Głośniki, raczej podłogowe i muszą być w miarę ładne, warunek płci pięknej :)
Moje typy to Audio Physic Tempo 25, Amphion Argon 7L (nie słyszałem), Spendor A6, .................... inne.

Dziękuję bardzo
Rafał


Panie Rafale!

Najpierw gramofon. Z tego, co widzę, to chyba jednak źródło u pana jest najsłabszym ogniwem - Rotel w roli transportu jest OK., ale nic ponad to. HD20 też jest bardzo fajny, ale i wzmacniacz, i kolumny - wbrew pozorom - pozwolą na pokazanie czegoś więcej.

Ale po kolei - najpierw gramofon.
Patrząc na pańskie wymagania to chyba jednak Rega P6 będzie najlepszy. Tyle tylko, że ostatnio słuchałem Music Halla mmf-5 i to było to! Dokładnie to, czego pan słucha. Gramofon jest z wkładką, trzeba by do niego kupić przedwzmacniacz Heeda i po sprawie. Rega - też byłoby super, ale bardzo dawno jej nie słyszałem, dystrybutor jakoś strasznie niechętnie podchodzi do testów w HF...

Listwa - to jest proste: Oyaide. Mam ją, używam jako drugą, obok Acoustic Revive i nie mam pytań.

I w końcu kolumny. To najtrudniejsza sprawa. Patrząc na pańskie potrzeby i propozycje wahałbym się między AP i Spendorami. Te ostatnie są ultra gładkie, świetnie pracują z Audio Research. Z drugiej strony nowe Tempo 25 mają lepsza przestrzeń, są zrywniejsze i niżej schodzą, budując większe źródła pozorne. Naprawdę nie wiem, musi pan jednak przesłuchać. Ale trzymałbym się tych dwóch rzeczy, nie kombinowałbym więcej.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła