pl | en

DENON AH-D7000 - wzmacniacz słuchawkowy + DAC

Witam ponownie!

Kontynuując przygodę z audio (również dzięki Pana poradom : ) ), od jakiegoś czasu jestem posiadaczem słuchawek Denon AH-D7000. Nie powiem, bardzo mi odpowiada ten dźwięk. Jedni mogą powiedzieć, że trochę mulą, że zbyt misiowate, ale do ostrego rocka i metalu są jak znalazł. Co więcej, nie męczą przy kilkugodzinnym odsłuchu (zarówno uszu, jak i głowy - są mega wygodne). Ale nie o zachwytach miała być mowa.

Aktualnie nie posiadam wzmacniacza słuchawkowego - słuchawki podłączam do wyjścia słuchawkowego w MA6300. Zaczynam się powoli rozglądać za wzmacniaczem słuchawkowym z DAC w jednym urządzeniu. Wstępnie zastanawiałem się nad trzema opcjami:
1) Audiolab M DAC
2) Musical Fidelity HPA M1 (niestety tyko wzmacniacz sł.)
3) Asus Xonar Essence One.

Jestem ciekaw co Pan o powyższym myśli. Inwestować w wzmacniacz, czy raczej nie ma to sensu (MA6300 wystarczy). Max kwota to absolutnie ok 3500 PLN (czyli cena Audiolaba po rabacie : ) ).

Pozdrawiam,
Darek


Witam!

Pańskie słuchawki, niezależnie od preferencji brzmieniowych, są naprawdę fajne. I zdecydowanie bym zainwestował w jak najlepszy wzmacniacz. W tym układzie Audiolab, z raczej precyzyjnym dźwiękiem, powinien idealnie się spisać. Ale musi pan posłuchać, czy aby nie za bardzo przesunie dźwięku całości w kierunku jaśniejszym. To byłby dobry balans, ale jeśli dla pana rock lepiej gra jak jest trochę cieplej, to może to być nie ta droga. I wtedy zostaje Heed Canalot z wbudowanym "dakiem". To też świetna propozycja. Ale ja bym się - jeśli nie na Audiolaba - zdecydował na coś w rodzaju Benchmarka DAC-1. Droższy, ale może to będzie właśnie to!

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła


Panie Wojciechu!

Dziękuję bardzo za wskazówki.

Przetestuję więc na początek Audiolab M-DAC, a potem zobaczymy. Swoją droga, jeśli chodzi o sam DAC i skoro brzmi on jak Pan wskazuje dosyć precyzyjnie, to zastanawiam się, czy da się słuchać muzyki z podpiętego laptopa (czasami tak słucham). Aktualnie posiadam kolumny Monitor Audio GX300, a te też do "ciepłej" strony raczej nie należą. Druga kwestia, czy w tej konfiguracji będzie sens podpinać przez DAC-a dodatkowo Ayona CD7sc.

Powracając do tematu Denonów. Porównywałem je z jakimś wysokim modelem Audio-Technica i dla mnie wygrały Denony, właśnie za ten mięsisty i głęboki przekaz. Rzekłbym, że jest perliście, przyjemnie, a muzyka płynie swobodnie nie atakując i nie kalecząc uszu (na dłuższą metę takie rozwiązanie sprawdza się zdecydowanie).

Jeszcze raz dziękuję za poradę.

Pozdrawiam serdecznie,
Darek
Witam!

Hmm.. Myślę, że jeśli ma pan Ayona, to nie ma większego sensu inwestować w DAC z tego poziomu cenowego - "siódemka" super sobie w tej mierze radzi. Wystarczy kupić dobry wzmacniacz słuchawkowy, bez DAC-a. W tej cenie to chyba właśnie Heed ma najlepszą ofertę, przynajmniej spośród urządzeń, które znam i testowałem. Tak więc - pozostałbym przy Ayonie i kupił tylko wzmacniacz do słuchawek.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła