pl | en

Pogubiłam się - prośba o pomoc

Dzień dobry!

Panie Wojtku, piszę do Pana bo ostatnio trochę się pogubiłam z tym całym audio...
Niedawno przywiozłam z Anglii zestaw Marantza, CD + wzmacniacz seria 8003, kupiłam go w dobrej cenie, w porównaniu z tymi w Polsce.
Obecnie zaczęłam czytać fora (Audiostereo), związane z hi-fi, chciałam się tam poradzić jakie kolumny dobrać do tego zestawu, a w większości odpowiedzi otrzymałam, że ten sprzęt jest słaby i lepiej się go pozbyć. Moim zdaniem jak słuchałam tego zestawu to było bardzo dobrze, spokojnie, muzykalnie, po prostu przyjemnie.
Prosiłabym bardzo o pomoc, jakie kolumny do tego zestawu dobrać, oraz jakie okablowanie.

Czy kable sieciowe naprawdę mają wpływ na dźwięk??? Bardzo bym prosiła o info na jakie zwrócić uwagę.

Zestaw ma grać w salonie 28 m2, a muzykę jaką preferuję to przede wszystkim POP, trochę JAZZ (Celine Dion, Dire Straits, Madonna, Bajm, Lady Pank, Diana Krall). Budżet to w granicach 7 000 zł. Kolumny wraz z okablowaniem.

Pozdrawiam,
Joanna z Bydgoszczy


Pani Joasiu!

System Marantza, który pani kupiła jest naprawdę bardzo fajny. Miałem go kiedyś u siebie, testowałem i naprawdę przyjemnie to grało. Proszę sie nie przejmować takimi odpowiedziami, bo to w większości frustraci, którzy po prostu chcą jakoś zaistnieć. Ci, którzy mają coś do powiedzenia, rzadko się przebijają. A dowodem na to jest to, o czym pani pisze, niestety...

Marantz zwyczajowo kojarzony jest z kolumnami firmy KEF. Ludzie tej ostatniej firmy odpowiedzialni za pokazy (a znają się na tym znakomicie), np. Johan Coorg, bardzo często przygotowywali pokazy właśnie z elektroniką Marantza. I grało to świetnie. Jeśli więc kupi pani kolumny z serii iQ będzie super.
Ale ja bym poszedł w trochę innym kierunku. Moim zdaniem warto Marantza nieco opanować na górze pasma. Dlatego równie dobre, moim zdaniem, będą kolumny firmy Castle, np. model Knight 4. Ładne, klasyczne w wyglądzie i brzmieniu. Kable do tego - mogą być Chordy, też często stosowane przez różne firmy. Proszę wybrać coś z oferty - im wyżej, tym lepiej. Ważne, żeby kable głośnikowe były pojedyncze, a nie bi-wire. Z tyłu kolumn są takie małe blaszki, zwory, które trzeba wymienić na krótkie kabelki, też zwory. Najlepiej dokładnie takie same, jak kabel głośnikowy.
I niestety tak - kable sieciowe znacząco zmieniają dźwięk. I docenia się je coraz bardziej z czasem... Jeśli zdecyduje się pani wymienić siec, to warto wypróbować niedrogie, ale fajne kable Supra (i może także listwę sieciową).

I proszę się cieszyć muzyką, nie przejmować krytyką, będzie dobrze :)
A w przyszłości można dokupić jakieś platformy pod kolumny, pod wzmacniacz i pod odtwarzacz. To niby drobne zmiany, ale jeśli wszystko w systemie jest w porządku, dają nieprawdopodobne efekty.Pozdrawiam
Wojciech Pacuła