pl | en

Wzmacniacz do AKG K701

Witam!

Jestem posiadaczem AKG K701 i jestem zainteresowany zakupem wzmacniacza max. do 4000 zł.
Moim faworytem jest Beyerdynamic A1, tylko mam pytanie czy warto podłączyć ten drogi wzmak. do tych słuchawek, a bardziej konkretnie, czy K701 są na tyle przezroczyste, że oddadzą w pełni walory drogich urządzeń towarzyszących? Wiem, że jest Pan posiadaczem tych słuchawek - z pana doświadczeń z jakimi urządzeniami grały najlepiej?

Jeżeli chodzi o brzmienie wzmacniacza, to szukam raczej czegoś analitycznego i neutralnego (a jeżeli już jakieś drobne odstępstwa, to w stronę lekkiej świeżości i krystaliczności a nawet chłodu, byle by było równo, a nie pastelowości, bo K701 grają lekko plastycznie, wiec żeby sie nie spotęgowało); czegoś, co je napędzi (czy A1 nie będzie miał kłopotu z wysterowaniem?). Proszę o krótkie scharakteryzowanie dźwięku A1 tj. barwa, dynamika, precyzja, przestrzeń, bo słuchałem go zaledwie 15 min.

Z AKG K701 słuchałem równocześnie Sennheiser HD-600 i miałem wrażenie, że najwyższa góra jest chyba w HD-600 nieco uwypuklona, a bas nieco wzmocniony w okol. 80 Hz. Jak to jest - czy rzeczywiście tak jest, czy może K701 mają nieco mniej góry niż mieć powinny, czy HD600 mają jej zbyt dużo? Nie chodzi mi o jakość tzn. nasycenie, rozdzielczość, brak granulacji tylko ilość. Które wg pana grają równiej, pod względem ilości i które grają lepiej jakościowo, tzn. pod kątem oddania barw?

Pzdr
Artur

Witam!

To nie jest proste pytanie, a i odpowiedź nie jest prosta. Z niektórymi wzmacniaczami K701 gra ostrawo, a z innymi bardzo ciepło. Jeślibym teraz coś kupował, to byłby to chyba SPL Phonitor 2730, albo mniejszy. To nie jest tani sprzęt, kosztuje więcej niż pan założył, ale to wzmacniacz na zawsze. No i ma genialne możliwości, a i świetnie wygląda... Jeśliby jednak okazało się, że za drogo, to poczekałbym na nowy wzmacniacz Heeda, słyszałem, i tez będzie bardzo, bardzo dobrze. W przyszłości można go rozbudować o większy zasilacz.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła

PS
Aha - tak, K701 to bardzo fajne słuchawki. Da się lepiej - patrz HD800 Sennheisera, ale to dużo większe pieniądze... Coś nie mogę doczytać... Dla mnie HD600 są po prostu za ostre. Bardzo przejrzyste, ale mało w nich "masy".