pl | en

Duuuuży salon i przesiadka na stereo, prośba o poradę

Dzień dobry!

Obecnie jestem posiadaczem kina domowego Harman/Kardon AVR 155 + CD H/K HD 990 + JBL Balboa 5.1.
Po przeprowadzce z malutkiego mieszkania wszystko zginęło w przestrzeni i chciałbym rozpocząć przygodę z systemem stereo.
Salon jest dosyć duży (75 m2) i obawiam się, że zbudowanie czegoś, co ładnie go nagłośni będzie dosyć kosztowne. Bardzo proszę o poradę w jakim kierunku mam się iść, mam do wydania na początek ok 20 tys. i nie bardzo wiem od czego zacząć. Myślałem, żeby zakupić głośniki i wzmacniacz, a na razie zostawić CD.
Niestety nie za bardzo mam gdzie u siebie odsłuchać jakikolwiek sprzęt, mogę oczywiście pojeździć i posłuchać, ale zupełnie w ciemno będzie trochę po omacku z moją wiedzą. Słucham bardzo różnej muzyki, przeważnie rocka i klasyki. Wykorzystuję również „media center” oparty o PC do oglądania filmów i również odtwarzania muzyki.

Pozdrawiam,
Michał

Witam!

To ma pan problem - to ogromna przestrzeń. Można to trochę opanować, stawiając kanapę czy fotel nie za daleko od kolumn. Im dalej, tym większy problem z nagłośnieniem i akustyką pokoju. Mając 20 000 zł kupiłbym przede wszystkim dobry wzmacniacz - Krell S300i, Hegel H100 lub 200, albo Trigon Energy. I do niego dopiero kolumny. Kręciłbym się przy Castle Howard 3 http://highfidelity.pl/@main-1137&lang= , albo PMC OB1i http://highfidelity.pl/@main-780&lang=. Obydwie świetne.
I dopiero potem odtwarzacz. Najlepszym wyborem byłby testowany przeze mnie Dubiel Accoustics Nirvana. Ale jeśli panu wygląd nie odpowiada, to lepiej najpierw kupić przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD20 i dokupić później do niego napęd CD, albo odtwarzacz plików. To chyba najlepsza droga. Proszę nie zapomnieć o dobrych kablach, zasilaniu i dobrej platformie (PAB) pod odtwarzacz. Zobaczy pan, jak duża jest z nimi zmiana :)

I będzie dobrze!

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła