pl | en

Jaka elektronika do monitorów Nexton M 100?

Witam Panie Redaktorze !

Mój brat nosi się z zamiarem skompletowania systemu audio. Rozpoczął trochę nietypowo, bo od kupna monitorów Nexton M 100, nowych, od producenta z Józefowa. Teraz myśli nad doborem elektroniki i nie wie, który z następujących zestawów wybrać:

1. NAD 325 BEE + 525 BEE
2. NAD 326 BEE + 545 BEE ( to nowość, którą wszyscy sprzedawcy polecają )

I choć NAD-a polecał Pan w artykule o Nextonach (ale ceny New Acoustic Dimension teraz są w Polsce absurdalne), to kusi nas jeszcze jeden zestaw:
3. Xindak  A06 + C06

Okablowanie to raczej Supra (a może Pan coś innego poleci?), gdyż tym przewodem połączono głośniki w monitorach, więc może sensownie byłoby zachować pewną   ciągłość ?!

Pokój ma 16 metrów kwadratowych. Najcięższa słuchana muzyka to Led Zeppelin i Marillion, reszta to głównie jazz.

P.S.
Nadmieniam, że nie mamy możliwości jeździć na odsłuchy i tym samym polegamy na Pańskiej opinii.

Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź -
Arek
Witam!

Nextony to super kolumienki, do których można stosować naprawdę bardzo drogie komponenty. Jeśli jednak mamy się trzymać w ramach ograniczeń cenowych, to – moim zdaniem – Xindaki będą lepszym wyborem. Ale zamiast wzmacniacza 06, lepiej wziąć model lampowy z lampami EL84 i potem lampy wymienić na jakieś dobre modele NOS. CD – jak najbardziej 06. NAD jest fajny, ale akurat w tym przypadku Nextony wymagają czegoś lepszego. Kable – Supra jak najbardziej OK.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła