pl | en

Zasilanie do zestawu Jolida- Marantz-Celestion – kolejny krok

Witam!

Panie Wojtku, zakupiłem zgodnie z Pana bardzo bogatą wiedzą (czytam High Fidelity niemal codziennie, nawet w pracy w smartfonie) we wrześniu listwę SUPRA MD-06 EU/SP i dzisiaj domówiłem 3 przewody Supra Cable LoRad 3x2,5 (do gniazdka, do wzmacniacza i SACD). Ciekawostką powiem Panu, że po podłączeniu do listwy całego posiadanego zestawu, odpaliłem dobrze przeze mnie "przekatowane" płyty (m.in. J.M. Jarre i Dire Straits) na posiadanym wcześniej okablowaniu DIY i ..trochę "góra" ucichła, ale i przybyło więcej basu ("mięsa"), w miarę wygrzewania listwy dźwięk mi się "przyjął" do ucha. Chyba w LED-ie Samsunga się najznaczniej wizualnie polepszyło, bo teraz jakby tryb obrazu "standartowego" wygląda jak niemal "dynamiczny" przed zmianą, albo to siła sugestii albo nie wiem.. ale zmiany ewidentnie widać.. Inwestycję w antywibrację niestety na razie odłożyłem ze względu na jego znaczne problemy instalacyjne (mam niemal nowy indywidualnie zaprojektowany regał audio, który ma niestety zbyt niskie prześwity na instalacje np. płyt antywibracyjnych na kolcach).
Miałbym jeszcze do Pana prośbę o poradę co do dalszego inwestowania, czy w okablowanie głośnikowe i ewentualnie w wymianę starego gramofonu. Teraz gram na głośnikowych Cable Talkach 2.1 - chciałbym zmienić na kable bardziej neutralne - podpowiadają mi aby się jednak ich pozbyć - były dobre do Technicsa ale do lampy nie za bardzo. Co do gramofonu to mam Technicsa (model Sl-QD22 z 1991 r.) współpracujący z pre-phono Cambridge Audio 640p, a chciałbym zakupić może po Nowym roku np. Pro-Jecta (ok. 2000 zł - XPRESSION III) lub może Thorensa. Prosiłbym w wolnej chwili o odpowiedź, z góry bardzo dziękuję Panu za życzliwość i wyrozumiałość.

Pozdrawiam serdecznie!

Piotr Karłowicz
Lublin

Witam!

Staram się, jak mogę :)

Zmiana sieci zawsze pomaga. Trzeba jednak czasu, żeby pozbyć się starych nawyków – nowy dźwięk jest tym właściwszym, zapewniam…

Bardziej neutralne, niedrogie kable są dwa: Chord i VoVox. Którykolwiek zestaw, na jaki pana stać będzie dużym krokiem naprzód.

Jeśli chodzi o gramofon do 2000 zł, to polecałbym tańszy model PJ, a mianowicie RPM-1.3 i jakąś dobrą wkładkę i może jakąś podstawę – będzie lepiej. Opcjonalnie Rega RP3, ale to drożej.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła