pl | en

Co wymienić i na co? Zestaw, czy elementy? Po rocznej przerwie.

Witam ponownie!

Minął ponad rok od naszej ostatniej korespondencji.

Wstrzymałem się z zakupami. Laser w CD SONY CDP 295 padł całkowicie i musiałem na gwałt kupić jakiś odtwarzacz.

Nie chciałem pochopnie bez odsłuchu wydawać większej kwoty, na podstawie przeczytanych recenzji zakupiłem więc nowy CD Sherwood New Castle CD-772 w bardzo atrakcyjnej cenie 460 zł (cena pierwotna wynosiła 1250 zł). Przetwornik analogowo-cyfrowy (Analog Devices AD1852) siedzący w tym urządzeniu występuje również w drogich CD marki Meridian G07 za około 9 tys. zł oraz Meridian G08 za około 13 tys. zł.

Poniżej podaję również link do testu: link

W porównaniu do mojego starego CD Sony gra o niebo lepiej. Więcej szczegółów, dobra średnica, dźwięk wydaje sie być bardziej analogowy.

Jestem zaskoczony, że można cieszyć się dobrym dźwiękiem za małe pieniądze, a sam wygląd urządzenia jest bardzo miły dla oka. Jakość wykonania obudowy bardzo dobra, napęd jest cichy. Jedyne minusy to długie wczytywanie płyty i reakcja CD na otwieranie i zamykanie szuflady w porównaniu do CD Sony, czy starego Technicsa.

I teraz mam do Pana, jako doświadczonej osoby pytania:

- czy wymienić posiadany wzmacniacz Akai AM35 (brak zdalnego sterowania) na amplituner Sherwood New Castle RX 772 w cenie 1250 zł (oba urządzenia stanowią dedykowany sobie zestaw) - link do szczegółowej recenzji z pomiarami: link, link

- czy kupić nowy wzmacniacz Anthem Integrated 225 w cenie 3800 zł (naczytałem się na rożnych forach dużo dobrego o nim, recenzje też ma pozytywne, lecz nie mam gdzie jego odsłuchać),

- czy wrócić do planowanego zakupu wzmacniacza Yamahy A-S 2000 lub Denon PMA 2010,

- czy wybrać inne rozwiązanie przy założeniu, że na razie CD Sherwood 772 zostaje w systemie?

Bardzo jestem ciekaw, czy miał Pan okazje słuchać Sherood RX 772 oraz Anthem Integrated 225?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź i Pana sugestie.

Pozostałe elementy w systemie pozostały niezmienione: kolumny Canton Ergo 611 DC.

Zależy mi na dobrym brzmieniu przy zachowaniu jak najlepszej relacji jakości urządzenia (dźwięku) do ceny.

Serdecznie pozdrawiam
Damian

Panie Damianie!

Podaje pan wzmacniacze z różnych przedziałów cenowych i nie powinno być zaskoczeniem, że wskażę ten droższy. Ale jeśli miałbym coś do tego zestawu wybierać coś samemu to byłby to raczej wzmacniacz Music Hall 35.2, ew. 25.2. Zagra to naprawdę lepiej, bardziej spójnie.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła