pl | en

MARK LEVINSON №585
Wzmacniacz zintegrowany

Luxury Audio Group Harman zaprezentował w tym roku wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585. Został on zaprojektowany tak, by dostarczać najwyższej jakości dźwięk zarówno ze źródeł analogowych, jak i cyfrowych, włącznie z komputerami i serwerami muzycznymi.

No 585 skonstruowano tak, by był nie tylko najlepszym wzmacniaczem zintegrowanym wyprodukowanym przez markę Mark Levinson, ale by stał się najlepszym wzmacniaczem zintegrowanym w ogóle. To połączenie wyjątkowej uniwersalności z potężnym wzmacniaczem klasy AB, dostarczającym moc 200 W przy 8 Ω oraz 350 W przy 4 Ω, a do tego zapewniającym szeroką różnorodność cyfrowych źródeł dźwięku, łącznie z wysoką rozdzielczością 32-bity/192 kHz audio komputerowego i DSD za pośrednictwem USB – zapewnia Todd Eichenbaum, Dyrektor Luxury Audio Group Harman. - Jak wszyscy wiemy, wielu posiadaczy systemów high-end ceni sobie również wygodę skompresowanych plików audio, ale równocześnie nie godzi się na wyrzeczenie w postaci gorszej jakości brzmienia. Jako lider rynku mamy rozwiązanie dla takiego wyzwania, którym jest technologia Clari-Fi opatentowana przez Harmana. Poprawia ona jakość brzmienia wszystkich skompresowanych formatów plików – kontynuuje.

Wzmacniacz wyposażono w sześć wejść cyfrowych oraz cztery analogowe, w tym USB, wejście optyczne, koaksjalne, AES/EBU XLR i RCA. Wykorzystuje indywidualny sygnał zmiennej transmisji dla każdego z czterech analogowych wejść: jedno XLR i trzy RCA. Regulacja głośności oparta jest na dyskretnych macierzy rezystorowej R-2R.

Odseparowane regulowane liniowe końcówki mocy dla prawego i lewego kanału zastosowano dla wszystkich obwodów analogowych, by utrzymać maksymalną czystość sygnału. Każda końcówka mocy wykorzystuje 12 tranzystorów wyjściowych o mocy 200 W na kanał przy 8 Ω.
Serce cyfrowego przetwarzania sceny audio tego modelu stanowi konwerter ESS Sabre 32-bity D/A z firmową eliminacją jittera i w pełni zbalansowanym i zróżnicowanym stosunkiem I/V (prąd do napięcia). Procesor audio Cmedia USB jest zdolny do asynchronicznego transferu danych najwyższej jakości rozwiązań DSD i plików PCM aż do rozdzielczości 192 kHz/32-bity. Dla niższej rozdzielczości formatów audio udostępniono Harmanowską technologię Clari-Fi, która przetwarza i rekonstruuje dźwięk oraz jego utraconą szerokość pasma w skompresowanym formacie, odzyskując brzmienie hi-fi. W przeciwieństwie do ofert konkurentów, Clari-Fi nie działa na oślep dodając wyrównanie, poziom basów oraz inne efekty, które przywracają pierwotne wrażenia dźwiękowe.

Model No 585 wyposażony jest w wyjście stereo preamp/subwoofer z regulowanym filtrem 80 Hz górnoprzepustowym do wykorzystania w systemie 2.1, oraz Ethernet, RS-232, IR i 12V trigger, dla możliwości podłączenia ze zintegrowanym systemem sterowania.
Pomimo, że wyrafinowany w swoich możliwościach, Mark Levinson No 585 jest prosty w obsłudze dzięki swojemu podwójnemu panelowi frontowemu z pokrętłami oraz sześcioma przyciskami funkcyjnymi, które mogą być także używane za pośrednictwem pilota. Solidny, wytłaczany i obudowany aluminium panel frontowy ma dwa kolory: szczotkowaną czerń i charakterystyczne srebrne wykończenie z rozpoznawalnym akcentem firmy w postaci czerwonego wyświetlacza i LED-owych wskaźników.

Najnowszy wzmacniacz Mark Levinson No 585 dostępny będzie w sprzedaży na polskim rynku w grudniu tego roku. Doskonały prezent pod choinkę.

Specyfikacja:
Moc i impedancja: 200 W przy 8 Ω
Wejścia analogowe: cztery (jedno XLR i trzy RCA)
Wejścia cyfrowe: sześć (USB, AES/EBU, dwa koaksjalne i dwa optyczne)
Wysokość: 19,3 cm
Szerokość: 43,4 cm
Głębokość: 50,6 cm
Waga: 34 kg

Cena: 49 990 zł

Źródło: Suport